Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česká vláda rozhodla o obnovení hraničných kontrol so Slovenskom

Bezpečnostná situácia v Česku je však podľa predsedu vlády Petra Fialu stabilná.

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Česká vláda rozhodla o dočasnom obnovení kontrol na hraniciach so Slovenskom. Dôvodom sú nelegálni migranti, ktorých počty sa v posledných dňoch zvýšili.

„Predovšetkým chceme zaručiť bezpečnosť obyvateľov Českej republiky,“ povedal český minister vnútra Vít Rakušan a dodal, že v Zlínskom a Juhomoravskom kraji sa situácia začína dostávať spod kontroly. Obnovenie kontrol má platiť od štvrtka. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Od začiatku júna do začiatku minulého týždňa zadržala polícia v Česku takmer 9 500 migrantov. Za celý minulý rok ich bolo 1 330. Bezpečnostná situácia v ČR je však podľa predsedu vlády Petra Fialu stabilná.

Do Česka prichádzajú cudzinci najmä zo Sýrie, využívajúci Česko ako tranzitnú krajinu pri cestách do ďalších štátov Európskej únie. „Musíme urobiť toto preventívne opatrenie, aby sme si dokázali s touto situáciou dlhodobo poradiť a aby sme odradili nelegálnych migrantov od využívania tejto trasy,“ povedal český premiér.

Viac k témam: Český premiér, Hraničné kontroly
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká vláda rozhodla o obnovení hraničných kontrol so Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií