fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V kauze nahrávok Gorila sa naďalej vedie trestné stíhanie, medzi obvinenými bol aj Haščák

Prokurátor podľa Úradu špeciálnej prokuratúry pri výkone dozoru nad vyšetrovaním kauzy nepochybil.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – V kauze týkajúcej sa údajného obchodovania s nahrávkami vytvorenými v rámci akcie Gorila sa naďalej vedie trestné stíhanie. V stanovisku to uvádza Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). V predmetnej veci bol obvinený medzi inými aj podnikateľ Jaroslav Haščák, jeho obvinenie však bolo zrušené generálnym prokurátorom. Ministerstvo spravodlivosti sa mu neskôr ospravedlnilo za obvinenie a väzobné stíhanie.

„Prokurátor ÚŠP Ondrej Repa pri výkone prokurátorského dozoru nijako nepochybil, a to ani pri podaní návrhu na vzatie do väzby J. H., ani pri zamietnutí sťažnosti obvineného proti uzneseniu o vznesení obvinenia,” uvádza prokuratúra. Skutočnosť, že dôkaznú situáciu vyhodnotil odlišne Najvyšší súd SR pri rozhodovaní o väzbe a generálny prokurátor v konaní podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, je podľa ÚŠP prejavom iného právneho názoru, ktorý je v inštančnom postupe pomerne bežnou vecou.

Podnikateľa Jaroslava Haščáka polícia zadržala v decembri 2020. Obvinili ho za to, že podľa polície pred 15 rokmi kúpil nahrávku Gorily od niekdajšieho príslušníka SIS Ľubomíra Arpáša. V januári 2021 Najvyšší súd SR prepustil Haščáka z väzby. Generálna prokuratúra SR 31. augusta minulého roka zrušila obvinenia voči Haščákovi, Arpášovi i jeho manželke Dane Arpášovej.

Prečítajte si tiež:
Stančík a Naď reagujú na Žilinkovo šírenie hoaxov. Koná z vlastnej vôle alebo je niekým nútený, pýta sa minister

Viac k témam: Kauza Gorila
Zdroj: Webnoviny.sk – V kauze nahrávok Gorila sa naďalej vedie trestné stíhanie, medzi obvinenými bol aj Haščák © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií