fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kubovič sa v novembri môže stať novým predsedom ÚVO, počíta s ním vládny návrh

Peter Kubovič je vyštudovaný právnik, je členom Rady Úradu pre verejné obstarávanie a špecialistom obstarávania Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) budú v novembri voliť nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Vládny návrh počíta s voľbou Petra Kuboviča.

Peter Kubovič je vyštudovaný právnik, je členom Rady Úradu pre verejné obstarávanie a špecialistom obstarávania Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. V minulosti pôsobil aj ako vedúci odboru verejného obstarávania Mesta Trnava a na rôznych pozíciách v rámci ÚVO.

Doterajší šéf ÚVO Miroslav Hlivák ešte v polovici augusta oznámil, že nebude opätovne kandidovať na post šéfa úradu. Do výberového konania sa prihlásili Peter Kubovič, Tomáš Lepieš, Ľubomír Kubička a Helena Polónyi, avšak dvaja z nich nepredložili potvrdenie o bezpečnostnej previerke na stupeň tajné v stanovenom termíne.

Z toho dôvodu boli na verejné vypočutie pozvaní len Peter Kubovič a Tomáš Lepieš. Obaja na verejnom vypočutí uspeli, Lepieš získal 859 bodov a Kubovič 858 bodov. Komisia neurčila finálne poradie a oboch odporučila vláde. Tá schválila návrh na voľbu Kuboviča.

Viac k témam: Verejné obstarávanie, Voľba kandidáta na funkciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Kubovič sa v novembri môže stať novým predsedom ÚVO, počíta s ním vládny návrh © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Korčok na konferencii GLOBSEC prehovorí o vplyve ruskej agresie na Ukrajine na budúcnosť Európy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií