fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kúpou superfood tyčinky vyvinutej slovenskými vedcami môžu Slováci prispieť na dobrú vec 

32 000 kusov superfood tyčinky Záchranka dodávalo energiu zdravotníkom a dobrovoľníkom počas celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pôvodne malo ísť o jednorazový projekt pomoci zdravotníkom počas prvej vlny pandémie COVID-19. Slovenský potravinársky závod Healthy Food Supplements v Galante, člen investičnej skupiny Proxenta, ktorý sa venuje výrobe funkčných tyčiniek, sa rozhodol vyrobiť špeciálnu zdravú tyčinku pre zdravotníkov a ľudí v záťažových situáciách.

Cieľom bolo vyvinúť receptúru, ktorá by okamžite dodala telu potrebnú energiu a  najdôležitejšie živiny.

Výsledkom spolupráce potravinových technológov a nutričných expertov zo závodu v Galante s biochemikom Petrom Szalayom sa stala funkčná superfood tyčinka Záchranka. Pôvodný plán bol vyrobiť a rozdať 50 000 kusov lekárom, zdravotnému personálu, hasičom, policajtom, vojakom, dobrovoľníkom počas prvej vlny pandémie COVID-19.

Dodávala energiu zdravotníkom počas celoplošného testovania

Dopyt po praktickom a zdravom variante jedla ani po zmiernení prvej vlny epidémie neustal.  Akútna potreba poskytnúť zdravotníkom energetickú, výživnú a praktickú tyčinku vznikla aj počas víkendu celoplošného testovania. Spoločnosť Healthy Food Supplements vyrobila a darovala 32 000 kusov tyčiniek, ktoré pokryli potreby zdravotníkov a dobrovoľníkov po celom Slovensku.

S distribúciou do jednotlivých regiónov Slovenska pomáhali dobrovoľníci, hasiči a Pohotovostný pátrací tím. Dodávky distribuovali najčastejšie starostom jednotlivých miest a mestských častí, ktorí pokračovali v distribúcii na odberné miesta vo svojom meste či okrese.

Prečítajte si tiež:
Nahnevaní Česi a Slováci odsunuli zátarasy a prešli cez hranice
Záchranka
zdroj: darujzachranku.sk

Zlepšuje funkciu srdca, bdelosť aj náladu

Hoci bola superfood tyčinka Záchranka vyvinutá primárne pre potreby zdravotníkov, je určená všetkým, najmä v momentoch zvýšenej únavy a záťaže. Je vhodná pre diabetikov aj alergikov, neobsahuje pridaný cukor, lepok ani laktózu. Jej základ tvorí datľová pasta, vláknina z jabĺk, čakanky a drvené mandle. Obsahuje zázvorový prášok, morskú riasu spirulina, magnézium, zinok, kofeín, taurín, extrakt zo zeleného čaju, L-karnitín a L-glutamín. V troch tyčinkách je obsiahnutá denná dávka vitamínov C, D a E. Podľa autorov receptúry zmes biologicky aktívnych látok zlepšuje energetický metabolizmus vo svalovej výkonnosti, funkciu srdca, mozgu bdelosť, náladu aj aktivitu pečene.

Výťažok z predaja podporí charitatívne projekty

V Healthy Food Supplements do dnešného dňa vyrobili a bezplatne distribuovali viac ako100 000 kusov tyčiniek. Materská investičná skupina Proxenta oznámila, že superfood tyčinka Záchranka sa stáva trvalým charitatívnym projektom.

Vďaka jednému z hlavných partnerov projektu, siete DM Drogerie Markt, je tyčinka k dispozícii v e-shope aj v kamenných obchodoch po celom Slovensku.

Celý výťažok (po odpočítaní priamych a nepriamych nákladov na výrobu) venuje spoločnosť Proxenta na charitatívne účely. Koncept dlhodobého charitatívneho projektu predstaví verejnosti v decembri 2021.

Prečítajte si tiež:
Od 15. marca bude 35 okresov v čiernej farbe podľa COVID AUTOMATu

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj darujzachranku
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií