fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Lipšicova disciplinárka sa začne riešiť už o pár dní, o veci bude rozhodovať Najvyšší správny súd

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka podal návrh na začatie disciplinárneho konania už minulý rok.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR (NSS SR) bude vo štvrtok 28. apríla o 13:00 rozhodovať v disciplinárnej veci proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Verejné ústne pojednávanie sa uskutoční v sídle NSS SR na Trenčianskej ulici v Bratislave.

V disciplinárnej veci rozhoduje senát 32D najvyššieho správneho súdu v zložení – predsedníčka senátu Anita Filová, sudca Marián Fečík, sudca Peter Potásch, prísediaci Jaroslav Jarabinský a prísediaca Adriana Zacharová. V tlačovej správe o tom informoval hovorca súdu Michal Hajtol.

Žilinkov návrh na začatie disciplinárneho konania

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka podal 13. augusta minulého roku návrh na začatie disciplinárneho konania proti špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Podľa generálneho prokurátora sa mal disciplinárneho previnenia dopustiť tým, že 28. júla 2021 bez znalosti spisu verejne „špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom“ polemizoval o vznesení obvinenia voči vyšetrovateľom špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry.

Lipšic sa konkrétne vyjadril, že špeciálna prokuratúra so znepokojením vníma snahy zabrzdiť vyšetrovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v kauze Očistec.

Prečítajte si tiež:
Mesto Levoča bude musieť pre nárast cien v stavebníctve odstúpiť od niektorých investičných akcií

Viac k témam: Disciplinárne konanie, Kauza Očistec
Zdroj: Webnoviny.sk – Lipšicova disciplinárka sa začne riešiť už o pár dní, o veci bude rozhodovať Najvyšší správny súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií