fbpx
Maďarská Panónia

Maďarská Panónia

Región susediaci so Slovenskom je plný liečivých prameňov a jazier. To ale neznamená, že všetko sa točí len okolo vody. Nasadám preto na bicykel a cez vodný hrad i vinice spoznávam región.

Hlavným mestom je Tata vzdialená len dvadsaťštyri kilometrov od slovenských hraníc. Z cyklotrasy okolo Starého jazera vidím vodný hrad. Susedmi šľachticov Žigmunda Luxemburského a kráľa Mateja boli kedysi Esterházyovci. Ostal po nich kaštieľ, v ktorom si dnes podávajú kľučky turisti.

Zdroj: LULU

Zdroj: LULU

Záhrada podľa pravidiel

Kade cestujem, tade skúšam bežecké možnosti a sledujem, či v lokalite, v ktorej sa aktuálne nachádzam, sa v povetrí vznáša športový duch. V Maďarsku to tak je. Prostredie je na ranný beh ideálne v anglickej záhrade v centre Taty. Nepozerám len pod nohy, ale kochám sa kvetinami, ktoré kedysi sadili podľa toho, v akom období kvitli, aby spolu ladili farby a tvary listov.

V parku so žabami

Zdroj: LULU

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Google+ Linkedin

Autor:

Som LULU - cestovateľka telom i dušou. Raz sa mi určite podarí precestovať celý svet J Kým sa tak ale stane, musím urobiť ešte veľa televíznych reportáží do markizáckeho magazínu Reflex, napísať množstvo cestopisov do časopisov, odporučiť zaujímavé destinácie na svoj cestovateľský blog luluontheroad.com, priniesť skvelé infošky z ciest aj pre vás na klocher.sk a vyspovedať stovky zaujímavých Spišiakov v mojej levočskej talkshow Na kus reči s... Presne tomu všetkému sa venujem, ak sa práve nebalím na ďalšiu cestu, nesedím v lietadle alebo neochutnávam dobroty na lokálnych trhoviskách. V kufri mám vždy zbalenú dobrú knihu a so sebou beriem stále aj skvelú náladu a úsmev. V podstate tie mi nechýbajú ani vtedy, keď som doma a pracujem.