fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maďarská Panónia

Región susediaci so Slovenskom je plný liečivých prameňov a jazier. To ale neznamená, že všetko sa točí len okolo vody. Nasadám preto na bicykel a cez vodný hrad i vinice spoznávam región.

Hlavným mestom je Tata vzdialená len dvadsaťštyri kilometrov od slovenských hraníc. Z cyklotrasy okolo Starého jazera vidím vodný hrad. Susedmi šľachticov Žigmunda Luxemburského a kráľa Mateja boli kedysi Esterházyovci. Ostal po nich kaštieľ, v ktorom si dnes podávajú kľučky turisti.

Zdroj: LULU

Zdroj: LULU

Záhrada podľa pravidiel

Kade cestujem, tade skúšam bežecké možnosti a sledujem, či v lokalite, v ktorej sa aktuálne nachádzam, sa v povetrí vznáša športový duch. V Maďarsku to tak je. Prostredie je na ranný beh ideálne v anglickej záhrade v centre Taty. Nepozerám len pod nohy, ale kochám sa kvetinami, ktoré kedysi sadili podľa toho, v akom období kvitli, aby spolu ladili farby a tvary listov.

V parku so žabami

Zdroj: LULU

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií