Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Martikán chce vo vodnom slalome zabojovať o miestenku na OH 2024 v Paríži

V ostatnom období bol na Slovensku v úzadí a v reprezentácii len náhradníkom.

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Päťnásobný olympijský medailista vo vodnom slalome kanoista Michal Martikán nekončí. V ostatnom období síce bol na Slovensku v úzadí a v reprezentácii len náhradníkom, no v najbližších sezónach chce stále bojovať o najvyššie priečky a rád by sa ešte predstavil aj pod piatimi kruhmi.

Predchádzajúce obdobie strávil 43-ročný rodák z Liptovského Mikuláša v japonskom Tokiu, kde sa pripravoval na nasledujúci súťažný ročník a stal sa dokonca víťazom medzinárodných majstrovstiev Japonska. „Popri príprave sa venoval aj vzdelávaniu tamojších mladých vodných slalomárov, s ktorými absolvoval teoretické i praktické semináre o najúspešnejšom slovenskom olympijskom športe,“ informuje oficiálny web Slovenskej kanoistiky.

„Tréningový pobyt v Japonsku tvorí prvý blok mojej prípravy pre dôležitú budúcoročnú sezónu. V nej by som sa po sérii zdravotných obmedzení rád vrátil na vysokú športovú úroveň a bol pripravený bojovať o účasť na olympijských hrách Paríž 2024. Teší ma, že som podal vo finálových pretekoch solídny výkon a bol dôstojný súper pre domácu hviezdu Takuju Hanedu,“ poznamenal dvojnásobný olympijský šampión a držiteľ 23 medailí z majstrovstiev sveta (15-3-5). Aspoň jeden cenný kov získal na každých MS medzi rokmi 1997 až 2019.

Päťnásobný víťaz hodnotenia Svetového pohára Michal Martikán získal na OH zlato v Atlante 1996 a Pekingu 2008, striebro si vypádloval v Sydney 2000 aj Aténach 2004, bronz v Londýne 2012.

Viac k témam: OH 2024 v Paríži
Zdroj: Webnoviny.sk – Martikán chce vo vodnom slalome zabojovať o miestenku na OH 2024 v Paríži © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií