fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý, zhodnotil Kollár a nepodporí prelomenie veta prezidentky

Strana Spolu kritizuje nápady ministra financií Igora Matoviča, ktoré idú na úkor samospráv a obchádzajú sociálny dialóg.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a predseda strany Spolu Miroslav Kollár nepodporí v parlamente prelomenie veta prezidentky SR Zuzany Čaputovej týkajúce sa finančného balíčka ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Podľa Kollára obchádzajú Matovičove nesystémové riešenia sociálny dialóg, platný legislatívny proces, ohrozujú financie samospráv a aj pravidlá rozpočtovej bezpečnosti. Uviedol to v tlačovej správe.

„Ak by chcel Igor Matovič pomôcť rodinám, najmä tým najviac ohrozeným chudobou, tak by počúval expertov. Tí sa zhodli, že efektívna štátna pomoc rodinám v ťažkej ekonomickej situácii má byť postavená na troch pilieroch – má byť adresná, včasná a dočasná. Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý. Navyše, väčšina opatrení mala začať platiť až od budúceho roka, takže nie je ani včasný,“ vyhlásil Kollár.

Predseda strany Spolu doplnil, že ak chce Matovič vytvárať žičlivé prostredie pre rodiny, mal by začať budovaním fungujúceho a spravodlivého štátu. Je tiež presvedčený, že prorodinné opatrenia sa nedajú robiť na úkor rozpočtov samospráv.

Viac k témam: Inflácia, Inflácia na Slovensku, Minister financií SR, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov balíček je plošný, neadresný a trvalý, zhodnotil Kollár a nepodporí prelomenie veta prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Cielená a adresná pomoc rodinám by vyšla lacnejšie, zvyšovanie výdavkov na základe inflácie je podľa analytika chybou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií