fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovičov zákon o krúžkovnom vrátila prezidentka Čaputová poslancom. Ak prelomia jej veto, návrh skončí na Ústavnom súde

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok avizovala, že vráti parlamentu na opätovné prerokovanie zákon o financovaní voľného času dieťaťa.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok vrátila do Národnej rady SR na opätovné prerokovanie zákon z 24. mája o financovaní voľného času dieťaťa tak, ako to avizovala v utorok 7. júna. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

Prezidentka 7. júna uviedla, že vetuje tie časti zákona, ktoré majú nadobudnúť účinnosť od 1. januára budúceho roka. Jej veto sa tak netýka okamžitej pomoci rodinám od júla tohto roka.

Ak parlament jej veto prelomí, plánuje sa obrátiť na Ústavný súd SR s otázkou, či proces schvaľovania tohto zákona bol v súlade s Ústavou SR.

Viac k témam: Návrh zákona, Politické veto, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovičov zákon o krúžkovnom vrátila prezidentka Čaputová poslancom. Ak prelomia jej veto, návrh skončí na Ústavnom súde © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií