Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Medzi členmi ázijsko-tichomorského obchodného bloku je aj Británia, ide o ich najväčšiu obchodnú dohodu za posledné tri roky

Pre Britániu ide o najväčšiu obchodnú dohodu od odchodu z Európskej únie pred viac ako tromi rokmi.

16.7.2023 (SITA.sk) – Veľká Británia sa v nedeľu na zasadaní na Novom Zélande oficiálne stala členom ázijsko-tichomorského obchodného bloku, ktorého členom je aj Japonsko a ďalších desať krajín. Na trhu obchodného bloku s názvom Komplexná a progresívna dohoda o transpacifickom partnerstve (CPTPP) je viac ako 500 miliónov spotrebiteľov a jeho členské štáty tvoria 15 percent svetovej ekonomiky. Pre Britániu ide o najväčšiu obchodnú dohodu od odchodu z Európskej únie pred viac ako tromi rokmi.

Členmi CPTPP sú aj Nový Zéland, Austrália, Brunej, Kanada, Čile, Malajzia, Mexiko, Peru, Singapur a Vietnam. Po odchode z Európskej únie Veľká Británia už uzavrela separátne obchodné dohody s Austráliou a Novým Zélandom.

Viac k témam: Brexit, Británia, Dohoda
Zdroj: SITA.sk – Medzi členmi ázijsko-tichomorského obchodného bloku je aj Británia, ide o ich najväčšiu obchodnú dohodu za posledné tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií