fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mier bude bližšie, vyhlásil Zelenskyj po prílete na samit G7

Zo Saudskej Arábie následne Zelenskyj zamieril do Japonska.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu pricestoval do japonskej Hirošimy, kde sa zúčastní na samite skupiny siedmich popredných ekonomík sveta G7. Po prílete prostredníctvom Telegramu vyhlásil, že toto stretnutie priblíži mier na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Japonsko. G7. Dôležité stretnutia s ukrajinskými partnermi a priateľmi. Bezpečnosť a zvýšená spolupráca pre naše víťazstvo. Mier bude po dnešku bližšie,“ napísal Zelenskyj.

Pred niekoľkými dňami Zelenskyj absolvoval európske turné v štyroch krajinách, kde získal dodatočné prísľuby vojenskej podpory pre obranu Ukrajiny.

V piatok sa zúčastnil na samite Ligy arabských štátov v Saudskej Arábii, na ktorom boli i zástupcovia viacerých krajín udržiavajúcich dobré vzťahy s Ruskom vrátane sýrskeho prezidenta Baššára al-Asada. Zo Saudskej Arábie následne Zelenskyj zamieril do Japonska.

Viac k témam: Štáty G7, Summit G7, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Mier bude bližšie, vyhlásil Zelenskyj po prílete na samit G7 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií