fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulcovo ministerstvo pripravilo viacero scenárov k situácii na hraniciach, Heger sa preto stretne s Fialom

Ide o posilnenie zmiešaných medzinárodných hliadok a zvýšenú prítomnosť Frontexu na srbsko-maďarskej hranici.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR v súvislosti s migráciou predstavilo viacero scenárov, týkajúcich sa najmä vonkajšej hranice Schengenu. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) to povedal po rokovaní riadnej štandardnej bezpečnostnej rady.

Ide o posilnenie zmiešaných medzinárodných hliadok a zvýšenú prítomnosť Frontexu na srbsko-maďarskej hranici. Doplnil, že požiadal českého premiéra Petra Fialu o stretnutie, ktoré by sa malo uskutočniť vo štvrtok vo večerných hodinách.

V rámci stretnutia mu plánuje predstaviť návrhy riešení. To, čo sa aktuálne deje na slovenskej hranici s Českom, podľa Hegera rozhodne nie je štandard a nemožno takto pokračovať ďalej, keďže sme súčasťou Schengenu.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Hraničné kontroly, Migračná vlna, Nelegálna migrácia, Schengen, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulcovo ministerstvo pripravilo viacero scenárov k situácii na hraniciach, Heger sa preto stretne s Fialom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií