fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moldavsko posilňuje bezpečnostné opatrenia, dôvodom sú výbuchy v Podnestersku

Prezidentka Maia Sanduová vyzvala občanov, aby zostali pokojní

Máte tip? napíšte nám mailom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Moldavsko po sérii výbuchov v odštiepeneckom regióne Podnestersko posilňuje bezpečnostné opatrenia. Moldavská prezidentka Maia Sanduová v tejto súvislosti vyzvala občanov, aby zostali pokojní.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Po stretnutí najvyššej bezpečnostnej rady v krajine prezidentka povedala, že výbuchy sú dôsledkom „vnútorných rozdielov medzi rôznymi skupinami v Podnestersku, ktoré majú záujem na destabilizácii situácie“.

Bezpečnostná rada odporučila, aby štátne orgány zintenzívnili hliadkovanie v blízkosti nárazníkovej zóny s Podnesterskom a bezpečnostné kontroly kritickej infraštruktúry, informuje spravodajský portál BBC.

V pondelok výbuchy zasiahli ministerstvo štátnej bezpečnosti v Podnestersku, v utorok zase rádiové veže. Výbuchy v regióne, ktorý hraničí s Ukrajinou, vyvolali obavy, že by sa tam mohol presunúť tamojší konflikt s Ruskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Kritická infraštruktúra, Ozbrojený útok, Podnestersko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Moldavsko posilňuje bezpečnostné opatrenia, dôvodom sú výbuchy v Podnestersku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií