fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž, ktorý si natáčal policajta pri diaľničnej kontrole, nebol Ukrajinec. Zmýlil sa aj Kollár

Informáciu o Ukrajincovi použil vo svojom facebookovom statuse aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Máte tip? napíšte nám mailom

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Muž, ktorý si natáčal policajta pri diaľničnej kontrole, nebol Ukrajinec, ale Gruzínec. Upozornila na to vo štvrtok polícia na svojej facebookej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Ako uviedla, po zverejnení videa zachytila na sociálnych sieťach viacero klamlivých informácií, ktoré muža označili za Ukrajinca.

„Niektoré z nich explicitne obsahovali tvrdenia, podľa ktorých išlo o prejav nevďačnosti utečencov z Ukrajiny, ktorí sa vyhýbajú odvodovej povinnosti a zneužívajú našu pohostinnosť. Takéto statusy v podstate priamo a bez zábran opisovali, čo bolo hlavným zmyslom ich klamstva o pôvode muža – vyvolať nenávisť voči utečencom z Ukrajiny,“ napísala polícia s dodatkom, že podobné pokusy zaznamenáva pravidelne.

Kollár by mu dal aj odmenu

Informáciu o Ukrajincovi použil aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

„To, čo si tu dovoľujú niektorí “utečenci” na drahých autách a myslia si, že nám tu budú skákať po hlave, že nebudú nič rešpektovať, ako si to dovolia doma na Ukrajine, tak tieto maniere si priviezli aj k nám. Mýlia si našu pohostinnosť so svojou svojvôľou, sú veľakrát drzí a nerešpektujú ani policajný zbor,“ napísal na svojom facebookovom profile Kollár.

Prečítajte si tiež:
Aj LGBTI ľudia sú tu doma, vraví prezidentka Čaputová, krízam najlepšie odolávajú rozmanité spoločnosti

Zastal sa tak policajta, ktorý na medializovanom videu použil vulgarizmus voči mužovi, ktorého zastavil na diaľnici D2. Zdôraznil, že k služobnému postupu policajta nemá výhrady.

„Kľudne aj odmenu by som mu dal. A či by som ho riešil ? Áno, napomenutím, nech nepoužíva vulgárne slová,“ uviedol Kollár. Dodal, že je rád, že sa policajt „nepokakal“ a nepustil vodiča bez pokuty.

Bez vodičáku aj diaľničnej známky

Na videu vidieť, ako muž hovoriaci v inom jazyku niečo hovorí policajtovi, ktorý sedí v aute a ktorého si pri tom nakrúca na mobil. Policajt mu vysvetľuje, že neuhradil diaľničnú známku. Vzápätí sa rozčúli a povie, „čo ma ty tu poučuješ, do p…“, a rázne vystúpi z auta, po čom video končí.

Ako napísala bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, hliadka bratislavských dopravných policajtov kontrolovala na diaľnici D2 elektronické diaľničné známky a zákaz požívania alkoholu vodičmi pred alebo počas jazdy. Zastavila vozidlo Volkswagen, pričom pri kontrole zistila, že vodič u seba nemá vodičský preukaz a nemá ani uhradenú diaľničnú známku.

Prečítajte si tiež:
Súd zamietol sťažnosť prokurátora ÚŠP, do väzby nevzal obvineného Miroslava P. a obvinenú Skarletu S.

Dostal pokutu 200 eur, ktorú odmietol zaplatiť a podpísať. Preto s ním policajt spísal na mieste správu o výsledku objasňovania priestupku na úseku cestnej dopravy, ktorú rovnako odmietol podpísať a vyjadriť sa k nej. Keďže nemal uhradenú diaľničnú známku, príslušníci mu zadržali osvedčenie o evidencii vozidla, tabuľky s evidenčným číslom a zakázali ďalšiu jazdu, „kým neodstráni závadu.“

Muž mal byť arogantný a drzý

Spolujazdec si činnosť policajtov nahrával na mobil a vchádzal do bezprostrednej bezpečnostnej zóny policajta.

„Opakované výzvy policajta, aby opustil jeho bezpečnostnú zónu, muž ignoroval, k policajtom sa správal arogantne a drzo a do bezpečnostnej zóny policajta vošiel aj počas toho, ako sedel v služobnom vozidle. Policajt voči arogantnému mužovi následne rázne vystúpil, pričom k použitiu donucovacích prostriedkov nedošlo, rovnako nedošlo k zraneniu žiadnych osôb,“ informovala polícia s dodatkom, že bezprostredná reakcia policajta voči tomuto mužovi bude vyhodnotená v rámci disciplinárneho konania jeho priamym nadriadeným.

Viac k témam: Cestná kontrola
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž, ktorý si natáčal policajta pri diaľničnej kontrole, nebol Ukrajinec. Zmýlil sa aj Kollár © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií