fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž po dvoch dňoch porušil karanténu. Uložili mu pokutu 1000 eur

Polícia za nedodržanie povinnej domácej karantény už udelila poriadnu pokutu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas zabezpečovania štátnych hraníc v súvislosti s COVID-19 policajti na hraničnom priechode Jarovce-Kittsee kontrolovali včera cudzinca s prechodným pobytom na Slovensku.

Muž mal namierené do Rakúska, cez hranice sa však nedostal. Policajti po predložení potrebných dokladov a vykonaní kontroly zistili, že v tom čase sa mal nachádzať v domácej izolácii v Detve.

Do jej ukončenia mu zostávalo ešte 13 dní. Za porušenie eKarantény – opustenie miesta určeného na domácu izoláciu, bola mužovi uložená pokuta vo výške 1000,- €.

 

eKaranténa aplikácia

Aplikáciu ekarantena si môžete zatiaľ stiahnuť iba pre Android na stránke alebo v Google Play či App store. Nainštalovať si ju musíte ešte pred príchodom na Slovensko. Na hraniciach polícia zoskenuje kód z aplikácie čím si ju overia a aktivujú.

Mobil s nainštalovanou aplikáciou bude zároveň v nepravidelných intervaloch vyzývať, aby ste sa odfotili a dokázali, že máte mobil stále pri sebe a nenechali ste ho niekde.

Dodržiavanie smart karantény môže kontrolovať aj polícia, pričom pri porušení ti hrozí pokuta až  1 650 eur. Na tretí deň po návrate by si cez aplikáciu objednáte vyšetrenie na nový koronavírus.

Prečítajte si tiež:
V Nitre zomrelo 15-ročné dievča, ktorému malo pozitívny na test na COVID-19

Fungovanie aplikácie

Smart karanténa funguje už od piatka 22. mája. Google aj Apple už aplikáciu schválili.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MVSR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií