fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na jednej z najznámejších francúzskych ulíc už inštalujú vianočné osvetlenie. Champs-Élysées bude svietiť od októbra

Máte tip? napíšte nám mailom

Zamestnanci technických služieb v Paríži začali pred týždňom inštalovať na Elyzejských poliach vianočnú výzdobu, aj keď do Vianoc zostávajú ešte tri mesiace. Vianočné osvetlenie na triede Champs-Élysées slávnostne sfunkčnia od októbra.

Ako informoval denník Le Parisien, termín začiatku inštalácie vianočných svetiel v podstate koncom leta parížske technické služby nepovažujú za predčasný. Na 400 stromov v alejach dlhých 2,2 kilometra musia totiž rozvešať milión žiaroviek. Podrobnosti, napríklad farba svetla girlánd, sú utajené.

Jean-Noël Reinhardt, predseda výboru Champs-Elysées, uviedol, že vlaňajšou sezónou sa zavŕšil obvyklý štvorročný cyklus, ktorým bol v posledných rokoch projekt nazvaný Scintillance (Trblietanie). Dodal, že tento rok sa treba pripraviť na novinky v osvetlení prestížneho bulváru.

Naznačil, že verejnosťou kladne hodnotené svetelné závesy siahajúce od kmeňa až takmer k vrcholu korún stromov zostanú súčasťou tohtoročnej svetelnej inštalácie, ale zmení sa farba svetla. Aká bude, oznámia až na tlačovej konferencii začiatkom októbra. Reinhardt súčasne poznamenal, že vytvorenie novej iluminácie pre Champs-Élysées stojí vždy okolo štyroch miliónov eur.

Prečítajte si tiež:
100 dolárov za 10 minút! Prečo nie? - VIDEO

Elyzejské polia budú slávnostne nasvietené od októbra do konca prvého týždňa v januári 2019, a to vždy od 17.00 h do 02.00 h. 

Meno osoby, ktorá vianočnú výzdobu na Champs-Élysées v deň D, spustí, zatiaľ nie je známe. Vlani toto tlačidlo stlačila Lily-Rose Depp, dcéra amerického herca Johnnyho Deppa a francúzskej speváčky Vanessy Paradis.

Nalaďte sa na tóny Paríža! Nech sa páči, Les Champs-Élysées od kanadskej indie-popovej kapely Walk off the Earth.

Zdroj: http://www.teraz.sk/zahranicie/elyzejske-polia-v-parizi-budu-mat-v/350688-clanok.html

Foto: https://scontent.fbts6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/162663_137735189615121_5236271_n.jpg?_nc_cat=109&oh=278d0438edf3b76a4e2f304cd994b4db&oe=5C161BA7

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií