Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

100 dolárov za 10 minút! Prečo nie? – VIDEO

Keby vám ponúkli možnosť zarobiť si 100 dolárov (cca 92 eur) za 10 minút, odolali by ste? Vaša jediná úloha by bola vydržať 10 minút v rozpálenom aute. Za týmto zaujímavým projektom sa skrýva Medzinárodná organizácia Kars4Kids . Jej cieľom bolo poukázať na to, aby si ľudia dávali pozor, čo alebo koho nechávajú v aute počas horúcich dní čakať, pokým si zbehnú na nákup, do banky, či po obed do fast foodu.

Tento experiment organizácia robila už v júni. Počas jedného z horúcich letných dní nechali na slnku zaparkované auto a na ulici oslovovali ľudí , aby sa zapojili. Ak v aute vydržia celých 10 minút, dostanú odmenu 100 dolárov. Nikto z oslovených ľudí však 10 minút v rozhorúčenom aute nevydržal. Niektorí ľudia sú schopní kvôli peniazom naozaj všetkého. Ale hlavným cieľom tohto pokusu bolo to, aby si ľudia uvedomili,ako sa cítia deti či zvierací miláčikovia, ktorí v takýchto horúčavách musia v podobne horúcich autách trpieť, kým sa ich „milujúca“ mama alebo pani vráti.

Väčšina ľudí si naozaj neuvedomuje, že aj 5 minút v takomto horúcom aute môže byť pre človeka aj zviera nebezpečné, pretože môže dôjsť k dehydratácii alebo kolapsu.

Zdroj: www.kars4kids.org

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií