fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

100 dolárov za 10 minút! Prečo nie? – VIDEO

Máte tip? napíšte nám mailom

Keby vám ponúkli možnosť zarobiť si 100 dolárov (cca 92 eur) za 10 minút, odolali by ste? Vaša jediná úloha by bola vydržať 10 minút v rozpálenom aute. Za týmto zaujímavým projektom sa skrýva Medzinárodná organizácia Kars4Kids . Jej cieľom bolo poukázať na to, aby si ľudia dávali pozor, čo alebo koho nechávajú v aute počas horúcich dní čakať, pokým si zbehnú na nákup, do banky, či po obed do fast foodu.

Tento experiment organizácia robila už v júni. Počas jedného z horúcich letných dní nechali na slnku zaparkované auto a na ulici oslovovali ľudí , aby sa zapojili. Ak v aute vydržia celých 10 minút, dostanú odmenu 100 dolárov. Nikto z oslovených ľudí však 10 minút v rozhorúčenom aute nevydržal. Niektorí ľudia sú schopní kvôli peniazom naozaj všetkého. Ale hlavným cieľom tohto pokusu bolo to, aby si ľudia uvedomili,ako sa cítia deti či zvierací miláčikovia, ktorí v takýchto horúčavách musia v podobne horúcich autách trpieť, kým sa ich “milujúca” mama alebo pani vráti.

Väčšina ľudí si naozaj neuvedomuje, že aj 5 minút v takomto horúcom aute môže byť pre človeka aj zviera nebezpečné, pretože môže dôjsť k dehydratácii alebo kolapsu.

Prečítajte si tiež:
Výskumy odhaľujú, že za plešatosť môže znečistenie ovzdušia

Zdroj: www.kars4kids.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií