fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Rusko sa zvyšuje tlak, odborníci preskúmajú ich použité drony na Ukrajine

Ukrajina obvinila Irán z porušovania zákazu Bezpečnostnej rady OSN týkajúceho sa transferu dronov schopných letieť 300 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko čelí v Organizácii Spojených národov (OSN) rastúcemu tlaku pre údajnú kúpu dronov z Iránu. Spojené štáty, Francúzsko a Spojené kráľovstvo spoločne vyjadrili v tejto súvislosti „vážne obavy”.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca amerického ministerstva zahraničia Ned Price na stretnutí Bezpečnostnej rady OSN v stredu povedal, že existuje mnoho dôkazov o používaní daných bezpilotných lietadiel pri útokoch na ukrajinských civilistov a kritickú civilnú infraštruktúru. „Nebudeme váhať použiť naše sankcie a iné vhodné nástroje na všetkých, ktorí sú zapojení do týchto transferov,” povedal podľa spravodajského portálu Sky News Price.

Ukrajina obvinila Irán z porušovania zákazu Bezpečnostnej rady OSN týkajúceho sa transferu dronov schopných letieť 300 kilometrov. Tiež pozvala odborníkov, aby preskúmali drony, ktoré skončili na jej území. Irán aj Rusko sa nevyjadrujú o pôvode dronov. Námestník ruského veľvyslanca pri OSN Dmitrij Poľanskij pohrozil, že Rusko by mohlo prehodnotiť spoluprácu s organizáciou, ak by poslala na Ukrajinu odborníkov na inšpekciu daných strojov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Prímerie Tadžikistanu a Kirgizska vydržalo len niekoľko hodín, po stretoch na hraniciach hlásia mŕtvych

Tiež novinárom povedal, že nie je optimistický, čo sa týka obnovenia dohody o exporte obilia a hnojív z ukrajinských čiernomorských prístavov.

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Rusko sa zvyšuje tlak, odborníci preskúmajú ich použité drony na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií