fbpx
Na skok do Milána

Na skok do Milána

Kým Taliani si zvyknú život užívať, v Miláne to až tak neplatí. Milánčania nepoznajú siestu ani bezstarostný život, lebo v druhom najväčšom talianskom meste tempo udávajú peniaze. Turisti ich majú veru kde utrácať. Na výber majú prestížne módne značky alebo aj galérie.

Centrum diania pri chráme

Zdroj: LULU

Počet ľudí na námestí Piazza del Duomo sa rovná pomaly počtu holubov. Nezáleží na tom, či je deň, alebo hlboká noc. V dóme sa môže naraz modliť 40 000 ľudí, čím patrí medzi najväčšie gotické chrámy na svete. Je zdobený 135 vežičkami.

Sforzovský hrad

Zdroj: LULU

Historická stavba z červených tehál bola za vlády Ludovica Sforzu najvplyvnejším a najluxusnejším renesančným sídlom. Preslávil ho okrem iného aj dvorný umelec Leonardo da Vinci. Kým v minulosti v ňom sídlili vojaci, dnes je centrom umenia. Sídli v ňom viacero múzeí.

Mesto na dvoch kolesách

Zdroj: LULU

Miláno je za pekného počasia ideálne na dvojkolesového bezmotorového tátoša. Veľkú časť centra tvorí pešia zóna, čo praje všetkým cyklistom. Na bicykloch sa premávajú naozaj všetci od mladých cez distingvované dámy v šatách a pánov v oblekoch. Jediné, čo vás môže obmedzovať, je veľa električkových tratí a nerovná dlažba.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Google+ Linkedin

Autor:

Som LULU - cestovateľka telom i dušou. Raz sa mi určite podarí precestovať celý svet J Kým sa tak ale stane, musím urobiť ešte veľa televíznych reportáží do markizáckeho magazínu Reflex, napísať množstvo cestopisov do časopisov, odporučiť zaujímavé destinácie na svoj cestovateľský blog luluontheroad.com, priniesť skvelé infošky z ciest aj pre vás na klocher.sk a vyspovedať stovky zaujímavých Spišiakov v mojej levočskej talkshow Na kus reči s... Presne tomu všetkému sa venujem, ak sa práve nebalím na ďalšiu cestu, nesedím v lietadle alebo neochutnávam dobroty na lokálnych trhoviskách. V kufri mám vždy zbalenú dobrú knihu a so sebou beriem stále aj skvelú náladu a úsmev. V podstate tie mi nechýbajú ani vtedy, keď som doma a pracujem.