fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na skok do Milána

Máte tip? napíšte nám mailom

Kým Taliani si zvyknú život užívať, v Miláne to až tak neplatí. Milánčania nepoznajú siestu ani bezstarostný život, lebo v druhom najväčšom talianskom meste tempo udávajú peniaze. Turisti ich majú veru kde utrácať. Na výber majú prestížne módne značky alebo aj galérie.

Centrum diania pri chráme

Zdroj: LULU

Počet ľudí na námestí Piazza del Duomo sa rovná pomaly počtu holubov. Nezáleží na tom, či je deň, alebo hlboká noc. V dóme sa môže naraz modliť 40 000 ľudí, čím patrí medzi najväčšie gotické chrámy na svete. Je zdobený 135 vežičkami.

Sforzovský hrad

Zdroj: LULU

Historická stavba z červených tehál bola za vlády Ludovica Sforzu najvplyvnejším a najluxusnejším renesančným sídlom. Preslávil ho okrem iného aj dvorný umelec Leonardo da Vinci. Kým v minulosti v ňom sídlili vojaci, dnes je centrom umenia. Sídli v ňom viacero múzeí.

Mesto na dvoch kolesách

Zdroj: LULU

Miláno je za pekného počasia ideálne na dvojkolesového bezmotorového tátoša. Veľkú časť centra tvorí pešia zóna, čo praje všetkým cyklistom. Na bicykloch sa premávajú naozaj všetci od mladých cez distingvované dámy v šatách a pánov v oblekoch. Jediné, čo vás môže obmedzovať, je veľa električkových tratí a nerovná dlažba.

Prečítajte si tiež:
Do škôl nastúpi 77 % detí, MHD sa vracia do bežného režimu

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE

Ako sa zbaviť eur

Zdroj: LULU

Najlepší spôsob je vybrať sa na Corso Venezia, kde má svoj predajný salón napríklad aj Vivienne Westwood. Kto chce nakúpiť dobre, originálne, ale hlavne lacno, nech si zapamätá Corso Europa. Ulica vedúca zo stanice do centra je plná trhov.

Nákupná galéria

Zdroj: LULU

V Galérii Vitorrio Emanuele nevisia žiadne obrazy, fotografie ani grafiky na stenách, ktoré si už predstavujete vo svojej obývačke. Ide o jednu z najstarších nákupných pasáží vôbec. Komu sa ceny v obchodoch zdajú privysoké, aspoň si môže obhliadnuť najnovšie módne trendy spoza výkladov. Základný kameň položil kráľ, po ktorom je budova pomenovaná.

Do opery

Zdroj: LULU

V La Scale sa schádzajú nielen najznámejší operní speváci sveta, ale v hľadisku aj milánska elita. Kto chce zapadnúť, mal by sa nahodiť do najlepších šiat, kúpiť lístok za približne päťdesiat eur a započúvať sa do árií.

 Užitočné drobnosti na záver

  • do Milána odlieta priama letecká linka z Bratislavy. Lacno vás prepraví spoločnosť Ryanair: https://www.ryanair.com/sk/en/
  • kto ochutná rizoto, bude iné ako v ostatných častiach krajiny. Milánski kuchári ho robia so šafranom.
  • najromantickejšia štvrť je Navigli. Možno sa v nej plaviť po umelo vytvorených riečnych kanáloch.
Prečítajte si tiež:
Neklape vám to vo vzťahu? Oživte svoj vzťah napríklad takto

Text a foto: LULU (Lucia Lukušová)

Viac cestovateľských článkov ČÍTAJTE, KLIKAJTE a ZDIEĽAJTE na http://www.luluontheroad.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií