fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko sa pomaly vracia život spred pandémie, Heger chce novou výzvou podporiť spoločenské či športové aktivity

Záujemcovia môžu svoje žiadosti posielať do 23. mája.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyhlásil výzvu na podporu rozvoja komunitného života po pandémii, najmä na spoločenské a športové aktivity. Sumu 300-tisíc eur určenú na výzvu vyčlení premiér zo svojej rezervy.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR informoval, že výzva bude otvorená do 23. mája. Zapojiť sa môžu samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie je 10-tisíc eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Na Slovensko sa pomaly vracia život, ktorý sme žili pred pandémiou. Opatrenia sa uvoľňujú a ľudia sa postupne opäť začínajú stretávať. Dúfam, že aj táto výzva pomôže v rozvoji komunitného života a podporí rôzne spoločenské aktivity, ktoré ľudí spájajú,“ ozrejmil Heger.

Z rezervy predsedu vlády je vyhlásená aj výzva na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti, boj proti informačným hrozbám a boj proti šikane.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko sa pomaly vracia život spred pandémie, Heger chce novou výzvou podporiť spoločenské či športové aktivity © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V rámci kauzy Očistec má súd schvaľovať dohody s ďalšími policajtmi
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií