fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku by sa mohla opravovať poškodená vojenská technika z Ukrajiny, potvrdil Naď

Minister obrany Jaroslav Naď pred rokovaním vládneho kabinetu zdôraznil, že nič nie je definitívne dohodnuté.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko rokuje o tom, že by opravovalo ukrajinskú techniku. Potvrdil to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) pred rokovaním vládneho kabinetu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zdôraznil však, že nič nie je definitívne dohodnuté. Prípadné opravy poškodenej ukrajinskej techniky by museli prebiehať na komerčnej báze, keďže slovenské opravárenské podniky sú súkromné spoločnosti, respektíve akciové spoločnosti.

„Boli sme oslovení Ukrajinou rovnako ako Česká republika, či by naše opravárenské podniky vedeli opravovať ukrajinskú poškodenú techniku. To znamená, že poškodená technika by k nám prišla, my by sme ju opravili a technika by sa vrátila na Ukrajinu. O tom rokujeme, žiadne rozhodnutia zatiaľ neboli urobené,“ vysvetlil Naď.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku by sa mohla opravovať poškodená vojenská technika z Ukrajiny, potvrdil Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií