fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na stanici v Margecanoch zrazil vlak muža, zasahoval aj záchranársky vrtuľník

Muž utrpel vážne devastačné poranenia dolných končatín, úraz hrudníka a hlavy.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.3.2023 (SITA.sk) – Košický záchranársky vrtuľník bol v nedeľu popoludní vyžiadaný o urgentný let do Margecian (okr. Gelnica), kde na železničnej stanici zrazil vlak 42-ročného muža.

Utrpel vážne devastačné poranenia dolných končatín, úraz hrudníka a hlavy. Informovala o tom hovorkyňa Air – Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjaková. Na mieste mu pozemní aj leteckí záchranári poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť, pričom stav pacienta si vyžiadal aj kardiopulmonálnu resuscitáciu.

Po stabilizovaní základných životných funkcií pacienta preložili na palubu vrtuľníka a s vážnymi poraneniami a v kritickom stave ho leteckí záchranári previezli na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Viac k témam: Zrážka vlaku s osobou
Zdroj: SITA.sk – Na stanici v Margecanoch zrazil vlak muža, zasahoval aj záchranársky vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií