fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na súde v kauze vraždy Kuciaka opäť čítali zápisnice svedeckých výpovedí

V predmetnej veci je ešte vytýčených 10 termínov hlavného pojednávania až do januára 2023.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Na pôde Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v piatok pokračovalo hlavné pojednávanie v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka, ktorá je spojená aj s prípadom prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Súd na piatok nepredvolával žiadnych svedkov, náplňou pojednávania tak má byť rovnako ako v pondelok 7. novembra čítanie zápisníc svedeckých výpovedí z pôvodného procesu týkajúceho sa vraždy novinára z roku 2020.

V predmetnej veci je ešte vytýčených 10 termínov hlavného pojednávania až do januára 2023. Najbližšie má byť v stredu 16. novembra.

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol. ŠTS tak prípad opätovne prejednáva od apríla tohto roka.

Prečítajte si tiež:
BVS dosiahla za minulý rok zisk niekoľko miliónov eur, ide o najlepšie ekonomické výsledky spoločnosti v jej histórii

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na súde v kauze vraždy Kuciaka opäť čítali zápisnice svedeckých výpovedí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií