fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Ukrajine je zamínovaných asi tridsať percent územia, plocha sa približne rovná dvojnásobku rozlohy Rakúska

Oslobodené územia v Chersonskej a Mykolajivskej oblasti aktívne zbavujú výbušných zariadení.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Zhruba 30 percent územia Ukrajiny je zamínovaných, uviedol šéf štátnej služby Ukrajiny pre mimoriadne situácie Serhij Kruk. Rozlohou sa to približne rovná dvom územiam Rakúska. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Rozloha a rozsah zamínovania na území Ukrajiny vzrástli v porovnaní s predvojnovým obdobím desaťnásobne,“ povedal okrem iného Kruk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako tiež poznamenal, oslobodené územia v Chersonskej a Mykolajivskej oblasti aktívne zbavujú výbušných zariadení. Odmínovanie sa týka viac ako osemtisíc kilometrov štvorcových územia. Zhruba sedemtisíc z nich sú v Chersonskej oblasti a do 1,5-tisíca v Mykolajivskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajine je zamínovaných asi tridsať percent územia, plocha sa približne rovná dvojnásobku rozlohy Rakúska © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií