fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď sa stretol s Markovicovou, ocenila poskytnutie slovenského systému S-300 Ukrajine

Jaroslav Naď na utorkovom stretnutí s veľvyslankyňou Švédskeho kráľovstva Annikou Markovicovou ocenil konsenzus v postoji voči ruskej agresii.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Zmena strategickej bezpečnosti vyústila do silného a jednotného postoja Západu. Skonštatoval to minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý ocenil najmä konsenzus v postoji voči ruskej agresii a vzájomnú spoluprácu na podporu Ukrajiny.

Šéf rezortu obrany to uviedol po utorkovom stretnutí s veľvyslankyňou Švédskeho kráľovstva Annikou Markovicovou, ktorú prijal v priestoroch ministerstva. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Pomoc pri obrane Ukrajiny

Predmetom stretnutia bola ruská invázia na Ukrajine a jej vplyv na bezpečnostnú situáciu v Európe, ako aj bilaterálna spolupráca Slovenska a Švédska v oblasti obrany a bezpečnosti.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Je nevyhnutné aj naďalej pomáhať pri obrane Ukrajiny, samozrejme plne v súlade s ustanoveniami Charty OSN,“ doplnil Naď. V tejto súvislosti veľvyslankyňa Švédska ocenila poskytnutie slovenského systému S-300 Ukrajine.

Oblasti rozvoja bilaterálnej spolupráce

V oblasti vzájomnej spolupráce Slovenska a Švédska šéf rezortu obrany vyzdvihol iniciatívu Švédskeho kráľovstva obnoviť politicko-vojenský dialóg na expertnej úrovni po niekoľkých rokoch stagnácie, a to formou rokovaní v rámci medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB v Bratislave.

Prečítajte si tiež:
ZSSK vypraví počas Veľkej noci o 17 vlakov viac

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ďalšími potenciálnymi oblasťami rozvoja bilaterálnej spolupráce sú podľa neho napríklad vzdelávanie a cvičenie personálu ozbrojených síl, prehlbovanie interoperability a tiež zdieľanie skúseností zo štruktúr regionálnej obrannej a bezpečnostnej spolupráce s nordickými krajinami.

Viac k témam: Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď sa stretol s Markovicovou, ocenila poskytnutie slovenského systému S-300 Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií