fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naďovo ministerstvo pokračuje v modernizácii Ozbrojených síl a pripravuje nákup ručných zbraní pre vojakov

Nákup zbraní je súčasťou modernizácie armády.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) pokračuje v modernizácii Ozbrojených síl SR (OS SR) a pripravuje nákup ručných zbraní pre vojakov.

„Modernizácia Ozbrojených síl SR systematicky pokračuje. Po úspešnom výbere 3D radarov, pásových obrnených vozidiel a vozidiel 8×8 momentálne prebiehajú aktivity k budúcej obmene ručných zbraní. Tá patrí k jednej z našich priorít, keďže súčasná technika je už výrazne zastaralá a nespĺňa potreby pre moderné ozbrojené sily,” uviedol na sociálnej sieti štátny tajomník MO SR Marian Majer.

Dodávateľa ručných zbraní pre armádu zatiaľ nevybrali. Jedným z možných spoločností, s ktorými MO SR môže uzatvoriť zmluvu o nákupe zbraní, je Česká zbrojovka. Na prezentácii výrobkov Českej zbrojovky vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie bol osobne prítomný tak aj štátny tajomník Majer, ako aj príslušníci OS SR, ktorí si mohli vyskúšať zbrane od spomínaného výrobcu.

„Prezentácia bola súčasťou prieskumu trhu, ktorý sa uskutočňuje už niekoľko mesiacov v rámci procesu výberu vhodnej náhrady súčasných zbraní. Takéto prezentácie máme avizované aj od ďalších výrobcov, ktorí majú záujem zapojiť sa do nášho výberu. Kľúčové je, že tak ako v prípade inej techniky, aj v tomto prípade budeme dbať na požiadavky ozbrojených síl, transparentnosť procesu a zapojenie domáceho obranného priemyslu,” dodal Majer.

Prečítajte si tiež:
Eurokomisia navrhla oklieštiť právomoci generálnemu prokurátorovi, Slovensku tiež odporučila zmeniť paragraf 363

Zdroj: Webnoviny.sk – Naďovo ministerstvo pokračuje v modernizácii Ozbrojených síl a pripravuje nákup ručných zbraní pre vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií