fbpx
Najlepšie horory všetkých čias #3

Najlepšie horory všetkých čias #3

Horory patria k vyhľadávanému a veľmi obľúbenému filmovému žánru. Aj keď gýčových a (pod)priemerných hororových filmov je mnoho, existuje aj dosť dobrých a kvalitných hororov, pri ktorých divák prežíva vzrušenie, napätie a strach.

Rozhodli sme sa vám priniesť rebríček najlepších hororov, ktorý zostavil portál CINEMA BLEND.

Nočná mora z Elm Street (A Nightmare On Elm Street)

1

Nancy prežila smrť svojich priateľov a jej matka a tiež okolie sú presvedčení o tom, že sa zbláznila a vytvorila si v hlave postavu, ktorá ich má na svedomí. Postupne sa však ukáže, že za vraždami stojí zabijak Freddy Krueger, ktorý sa svojim obetiam ukazuje v snoch, kde ich aj zavraždí. Nancy zistí, že Krueger už v minulosti zabil desiatky detí a rozhodne sa s vrahom bojovať.

 

Frankensteinova nevesta (Bride Of Frankenstein)

2

Ide o filmovou klasikou a pokračovaním hororu Frankenstein z 1931. O tri roky neskôr sa natočil aj film Frankensteinov syn. V tejto snímke, ktorá poteší nielen milovníkov hororov, ale i filmových znalcov a kritikov, nešťastné monštrum zatúži po láske, a tak sa jeho stvoriteľ rozhodne stvoriť mu nevestu. Ako to dopadne si odporúčame pozrieť.

 

Smrteľné zlo 2 (Evil Dead 2)

3

Len výnimočne sa stane, že pokračovanie nejakého filmu je lepšie, ako prvá časť, ale hororu Smrteľné zlo 2 sa to podarilo bravúrne. V snímke sa Ash spolu so svojou priateľkou vydá do opustenej lesnej chaty, kde objavia zvukovú nahrávku profesora Knobyho, v ktorej cituje text z pradávnej knihy smrti. Slová prekliatia sú tak silné, že prebudia diabla, ktorý žije v lese, a tak sa začína desivý boj o prežitie.

 

Drakula (Dracula)

4

Aj keď horor Upír Nosferatu bol natočený ako vôbec prvý film s tématikou upírov, až film Dracula bol skutočne spracovaný podľa knižnej predlohy Brama Stokera. A hoc bola táto kniha námetom na množstvo hororových filmov, žiaden nezaznamenal taký úspech, ako tento pôvodný, ktorý je skutočným filmovým pokladom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Milujete relax a kúpanie sa vo vani? Tieto bomby do kúpeľa inšpirované postavami z hororov by ste so sebou nechceli

 

Úsvit mŕtvych (Dawn Of The Dead)

5

Apokalyptický zombie horor, v ktorom svet zasiahne epidémia, ktorá likviduje ľudstvo, prežije len skupina veľmi odlišných ľudí. Ľudia sa totiž po svojej smrti menia na “živých mŕtvych”, ktorí túžia po ľudskom mäse a navzájom sú pre seba korisťou. Niektorí nájdu útočisko v supermarkete, kde sa musia naučiť nielen bojovať so zombie, ale aj spoločnému spolužitiu. Situácia je však časom neúnosná, a preto musia nájsť cestu z tohoto obkľúčenia…

 

Predchádzajúce diely série najlepších hororov nájdeš TU: 1 a 2

Zdroj: cinemablend.com, csfd.czyoutube.com

Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.