fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie horory všetkých čias #3

Máte tip? napíšte nám mailom

Horory patria k vyhľadávanému a veľmi obľúbenému filmovému žánru. Aj keď gýčových a (pod)priemerných hororových filmov je mnoho, existuje aj dosť dobrých a kvalitných hororov, pri ktorých divák prežíva vzrušenie, napätie a strach.

Rozhodli sme sa vám priniesť rebríček najlepších hororov, ktorý zostavil portál CINEMA BLEND.

Nočná mora z Elm Street (A Nightmare On Elm Street)

1

Nancy prežila smrť svojich priateľov a jej matka a tiež okolie sú presvedčení o tom, že sa zbláznila a vytvorila si v hlave postavu, ktorá ich má na svedomí. Postupne sa však ukáže, že za vraždami stojí zabijak Freddy Krueger, ktorý sa svojim obetiam ukazuje v snoch, kde ich aj zavraždí. Nancy zistí, že Krueger už v minulosti zabil desiatky detí a rozhodne sa s vrahom bojovať.

 

Frankensteinova nevesta (Bride Of Frankenstein)

2

Ide o filmovou klasikou a pokračovaním hororu Frankenstein z 1931. O tri roky neskôr sa natočil aj film Frankensteinov syn. V tejto snímke, ktorá poteší nielen milovníkov hororov, ale i filmových znalcov a kritikov, nešťastné monštrum zatúži po láske, a tak sa jeho stvoriteľ rozhodne stvoriť mu nevestu. Ako to dopadne si odporúčame pozrieť.

Prečítajte si tiež:
Ženy zbystrite! Toto sú najsexi lekári pod slnkom

 

Smrteľné zlo 2 (Evil Dead 2)

3

Len výnimočne sa stane, že pokračovanie nejakého filmu je lepšie, ako prvá časť, ale hororu Smrteľné zlo 2 sa to podarilo bravúrne. V snímke sa Ash spolu so svojou priateľkou vydá do opustenej lesnej chaty, kde objavia zvukovú nahrávku profesora Knobyho, v ktorej cituje text z pradávnej knihy smrti. Slová prekliatia sú tak silné, že prebudia diabla, ktorý žije v lese, a tak sa začína desivý boj o prežitie.

 

Drakula (Dracula)

4

Aj keď horor Upír Nosferatu bol natočený ako vôbec prvý film s tématikou upírov, až film Dracula bol skutočne spracovaný podľa knižnej predlohy Brama Stokera. A hoc bola táto kniha námetom na množstvo hororových filmov, žiaden nezaznamenal taký úspech, ako tento pôvodný, ktorý je skutočným filmovým pokladom.

 

Úsvit mŕtvych (Dawn Of The Dead)

5

Apokalyptický zombie horor, v ktorom svet zasiahne epidémia, ktorá likviduje ľudstvo, prežije len skupina veľmi odlišných ľudí. Ľudia sa totiž po svojej smrti menia na “živých mŕtvych”, ktorí túžia po ľudskom mäse a navzájom sú pre seba korisťou. Niektorí nájdu útočisko v supermarkete, kde sa musia naučiť nielen bojovať so zombie, ale aj spoločnému spolužitiu. Situácia je však časom neúnosná, a preto musia nájsť cestu z tohoto obkľúčenia…

Prečítajte si tiež:
Kto je ďalší? Nový slovenský film o sexuálnom vydieraní šokoval aj Jozefa Vajdu!

 

Predchádzajúce diely série najlepších hororov nájdeš TU: 1 a 2

Zdroj: cinemablend.com, csfd.czyoutube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií