Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie horory za rok 2019: TOTO je 5 z nich, ktoré vám naženú poriadny strach

Radi sa bojíte? Predstavujeme vám najlepšie horory roka 2019!  Vstúpte s nami opäť do sveta, ktorý by ste reálne nechceli zažiť na vlastnej koži!

Natočiť dobrý horor nie je vôbec jednoduché, keďže mnoho ľudí je už odolných a nevystraší ich len tak hocičo. V roku 2019 sa ale podarilo režisérom vytvoriť zopár filmov, ktoré prekvapili, zároveň vydesili a divákom nahnali poriadny strach. Pozri si tipy na najlepšie z horory za rok 2019.

Toto sú najlepšie horory roka 2019

1. Syn temnoty (Brightburn)

Réžia: David Yarovesky

USA, 90 minút

Milujete originálne filmy? O to viac, ak sú hororové? Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, čo by sa stalo, keby sa Superman pridal na stranu toho najtemnejšieho zla? Ak ste si odpovedali aspoň dvakrát „áno“, skúste si večer pustiť hororový bonbónik s názvom Syn temnoty.

Psychopatického chlapca s nadprirodzenými schopnosťami si zahral neznámy mladý herec James Gunn. A svojej úlohy sa zhostil viac ako dobre!

Nechajte sa zlákať na originálne hororového dielo od vizionárskeho tvorcu Strážcov Galaxie či The Belko Experiment.

2. Potomok (The Prodigy)

Réžia: Nicholas McCarthy

USA, 92 minút

Pri tomto alebo po tomto horore si možno začnete dávať väčší pozor na deti!  Film Potomok (The Prodigy) vás zavedie k chlapcovi, pri ktorom sa nadýchnete s oneskorením.

Sarah a John je klasická dvojica v očakávaní nového života. Tu však akákoľvek rodinná idylka končí. Nastáva prestrih záberu a naraz sa stretávate zoči – voči psychopatickému vrahovi. Asi začínate tušiť, že táto udalosť sa akosi prepojí s narodením Milesa.

„Jackson Robert Scott obstojne zvláda rolu malého Milesa, všetci sa bojíme jeho dvojfarebného pohľadu v závese Bisharovej hudby. Menej nás dostáva rodičovská dvojica, hoci hlavne Sarah občas prepukne do vybičovanejších psychických prejavov,“  takto hodnotí hlavnú postavu malého chlapca portál kinema.

Milovníci hororov sa môžu tešiť na niekoľko znepokojivých scén. Zamraziť vás môže napríklad v momente, keď sa ustráchaný Miles v noci  rozbehne do matkinho náručia.

Prvé sekundy sa môžu u diváka „zapnúť“ rodičovské pudy, veď ide o vlastné dieťa! Toto puto však rýchlo pretrhne scéna, keď sa chlapec  v sekunde zmení  na dospelého muža, ktorý škrtí Milesovu matku (Sarah).

3. Annabelle 3: Návrat (Annabelle Comes Home)

Réžia: Gary Dauberman

USA, 105 minút

Čo by to boli za horory, ak by v nich neboli známe hračky? Do nášho výberu sa dostala aj démonická bábika Annabell. Tá strašila pomerne nedávno v slovenských kinách. Zlomyseľná bábika  sa vrátila na filmové plátna po tretíkrát.

Teraz jej môžete otvoriť dvere aj do vašich domovov. Naša redakcia Klocher odporúča pozrieť si túto hororovú lahôdku práve počas tmavých jesenných dní.

A o čom je najnovší príbeh? Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judi, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky.“

4. Ostrov (The Isle)

Réžia: Matthew Butler

Veľká Británia, 2019, 96 min

Medzi najlepšie horory sme zaradili aj hororový snímok s trojicou námorníkov, ktorí sa z potápajúcej lode dostanú na neznámy ostrov. Chvíle radosti však o čosi neskôr vystriedajú hrôzu a zdesenie, keď stretnú  mýtické sirény.

Môžete sa tešiť na oživenú viktoriánsku éru zasadenú do tajomnej škótskej krajiny. Všadeprítomná hmla, pochmúrna chladná a pomalá atmosféra dodáva filmu tú správnu atmosféru.

5. My (Us)

Réžia: Jordan Peele

USA, 2019, 121 min

Režisér Jordan Peele, ktorý získal za provokatívny a inteligentný horor Uteč Oskara, stvoril ďalší zaujímavý hororový kúsok s názvom My.

Film začína priam idylicky. Šťastná rodinka si nažíva v letnom byte. Pohodu však narušia štvorica votrelcov. Klasickú a miliónkrát omieľanú zápletku však nečakajte.

„Vyzerajú ako my. Myslia ako my. Nezastavia sa pokiaľ nás nezabijú, alebo my nezabijeme ich,“ hovorí Adelaide svojmu vydesenému synovi vo filme.

„Môj film je o tom, čo je dnes nespochybniteľnou pravdou, ale čo si väčšinou odmietame pripustiť – my sami sme sebe najväčším nepriateľom,“ popisuje Peele hlavnú myšlienku svojho výsostne originálneho hororu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií