fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na samite NATO v Madride bude Slovensko zastupovať prezidentka Čaputová, online sa zúčastní aj Zelenskyj

Po prvý raz v histórii budú na samite aj lídri Austrálie, Japonska, Južnej Kórei a Nového Zélandu.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová odcestuje v utorok 28. júna na samit NATO, ktorý sa bude do štvrtka 30. júna konať v Madride. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Uviedol, že ide o jedno z najdôležitejších stretnutí lídrov Severoatlantickej aliancie za posledné obdobie, na ktorom budú diskutovať najmä o tom, ako ruská agresia na Ukrajine ovplyvnila bezpečnosť v Európe vrátane Slovenska.

Prijmú novú koncepciu

Zároveň sa lídri budú zaoberať reakciou Aliancie na nové bezpečnostné prostredie. Lídri budú v tejto súvislosti hovoriť o posilnení vojenskej prítomnosti na východnom krídle.

Aliancia prijme novú strategickú koncepciu na ďalšie desaťročie. Všetky tieto diskusie sú kľúčové aj pre bezpečnosť Slovenskej republiky.

K rokovaniu Severoatlantickej rady sa online pripojí aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zúčastnia na ňom aj ďalší ašpiranti na členstvo v NATO – Fínsko, Švédsko, Gruzínsko a Bosna a Hercegovina.

Kráľovský pár podá večeru

Po prvý raz v histórii budú na samite aj lídri Austrálie, Japonska, Južnej Kórei a Nového Zélandu.

V predvečer oficiálneho začiatku samitu sa prezidentka zúčastní na slávnostnej večeri podávanej španielskym kráľom Filipom VI. a kráľovnou Letiziou v Kráľovskom paláci v Madride.

Prečítajte si tiež:
Ferrero preventívne sťahuje niektoré výrobky Kinder, dôvodom je salmonela

Viac k témam: Summit NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Na samite NATO v Madride bude Slovensko zastupovať prezidentka Čaputová, online sa zúčastní aj Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií