fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší správny súd SR rozhodol za prvý rok svojej činnosti vo viac ako tisíc veciach, na jeseň mu pribudne volebná agenda

Súd má podľa Hajtola k dnešku 18 senátov, v rámci ktorých rozhoduje 21 sudcov.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.8.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR za prvý rok svojej činnosti rozhodol vo vyše 1700 veciach. Ako informoval hovorca súdu Michal Hajtol, v takzvanej kasačnej agende vydal súd vyše 1600 rozhodnutí a uznesení. V disciplinárnej agende zase rozhodli senáty najvyššieho správneho súdu od 1. februára tohto roku vo viac ako 80 disciplinárnych veciach. Na jeseň čaká podľa hovorcu sudcov najvyššieho správneho súdu taktiež agenda spojená s voľbami.

Súd má podľa Hajtola k dnešku 18 senátov, v rámci ktorých rozhoduje 21 sudcov. V disciplinárnych veciach zároveň tvorí senáty okrem sudcov aj 69 prísediacich z iných právnických profesií. „Práve túto zmes skúseností a inovatívnych pohľadov na riešenie súdnych prípadov považujem za najväčšie obohatenie rozhodovacej praxe najvyššieho správneho súdu,“ povedal v tejto súvislosti podpredseda súdu Marián Trenčan.

Najvyšší správny súd SR bol zriadený v rámci reformy justície ako vrcholný orgán vo veciach správneho súdnictva účinnosťou od 1. januára 2021. Výkon svojej činnosti následne začal od 1. augusta 2021.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší správny súd SR rozhodol za prvý rok svojej činnosti vo viac ako tisíc veciach, na jeseň mu pribudne volebná agenda © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Sme rodina podrží Matoviča v prípade jeho odvolávania v parlamente, potvrdil Krajniak
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií