Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA zadržala viaceré osoby podozrivé zo zneužívania eurofondov, fungovať mali ako organizovaná skupina

V ranných hodinách podnikla NAKA akciu s krycím názvom Karpat, zadržala niekoľko osôb.

19.7.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra v stredu podnikla akciu s krycím názvom „Karpat“, v rámci ktorej v ranných hodinách na viacerých miestach Západoslovenského kraja zadržali niekoľko osôb.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, zadržaní sú podozriví, že ako organizovaná skupina v období rokov 2016 až 2019 vo veľkom rozsahu zneužívali finančné prostriedky z fondov Európskej únie vyplácaných v rámci programu v pôsobnosti Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a štátneho rozpočtu.

Aj v týchto chvíľach prebiehajú úkony trestného konania, preto zatiaľ nie je možné k prípadu poskytnúť podrobnejšie informácie. Urobíme tak hneď, ako to procesná situácia dovolí,“ uviedla hovorkyňa.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Krimi, policajná hovorkyňa, Trestná činnosť, Zadržanie, Zneužívanie štátnych peňazí
Zdroj: SITA.sk – NAKA zadržala viaceré osoby podozrivé zo zneužívania eurofondov, fungovať mali ako organizovaná skupina © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií