fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Náklady na obnovu Ukrajiny po vojne sú doteraz vo výške 750 miliárd dolárov

Celé ukrajinské mestá, napríklad Mariupoľ a Buča, boli zničené.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Náklady na rekonštrukciu Ukrajiny po vojne sú doteraz vo výške 750 miliárd dolárov. Povedal to v pondelok na nemecko-ukrajinskom ekonomickom fóre ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ. Celé ukrajinské mestá, napríklad Mariupoľ a Buča, boli zničené. Experti pritom nemajú jednoznačný názor, ako dlho bude ruská vojna ešte pokračovať, či to budú mesiace alebo roky. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

???? | Mariúpol completamente destruida. Imágenes desde un dron. pic.twitter.com/b5NNmmPE99— Mundo en Conflicto ? (@MundoEConflicto) April 23, 2022

Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) v pondelok oznámila, že v rokoch 2022 a 2023 Ukrajine poskytne do troch miliárd eur, aby pomohla pri podpore vojnou zničeného podnikania a hospodárstva.

Viac k témam: Materiálne škody, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Náklady na obnovu Ukrajiny po vojne sú doteraz vo výške 750 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií