fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nelegálnych migrantov v EÚ medziročne pribudlo o 82 percent viac

Za prvých päť mesiacov roka 2022 Frontex eviduje viac ako 86-tisíc nelegálnych prekročení hraníc.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.6.2022 (Webnoviny.sk) – Počet nelegálnych vstupov do Európskej únie (EÚ) sa počas prvých piatich mesiacov tohto roka medziročne zvýšil o 82 percent a predstavoval viac ako 86-tisíc. Uvádza to Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex.

Len v máji bol podľa predbežných dát počet nelegálnych prechodov hraníc viac ako 23 500, čo je oproti máju 2021 nárast o 75 percent. Tieto čísla pritom nezahŕňajú ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine, ktorých počet sa odhaduje na približne 5,5 milióna a majú oprávnenie na vstup do EÚ.

Najčastejšími trasami, ktorými prechádzali nepravidelní migranti, boli západný Balkán a centrálne a východné Stredomorie. Na západný Balkán pripadlo takmer 41-tisíc prechodov hraníc, prevažne migrantmi zo Sýrie a Afganistanu. V Stredomorí boli bežní Egypťania, Bangladéšania, Tunisania, Nigérijčania a Konžania.

Čísla ukazujú počet vstupov a nezohľadňujú skutočnosť, že niekedy tá istá osoba urobí viacero pokusov, pripomína agentúra AP.

Viac k témam: Hraničné priechody, Migranti, Nelegálna migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nelegálnych migrantov v EÚ medziročne pribudlo o 82 percent viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií