Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemeckí archeológovia objavili mimoriadne zachovaný meč z bronzovej doby, starý je viac ako tritisíc rokov

Zmienený úrad uviedol, že výroba takéhoto meča bola komplikovaná, pretože rukoväť bola odliata na čepeľ.

18.6.2023 (SITA.sk) – Nemeckí archeológovia objavili mimoriadne dobre zachovaný meč z bronzovej doby, ktorý je starý viac ako tritisíc rokov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Bronzový meč s osemhrannou rukoväťou sa nachádzal v hrobe v meste Nördlingen a predpokladá sa, že je z konca 14. storočia pred naším letopočtom. Jeho stav je taký dobrý, že „sa takmer ešte blyští“, vyjadril sa bavorský Krajinský úrad pre ochranu pamiatok.

V hrobe sa nachádzali kostrové ostatky muža, ženy a chlapca a ďalšie predmety z bronzu. Archeológovia si nie sú istí, či boli títo traja príbuzní, a vzácnosť nálezu vyvoláva otázky o pôvode meča.

Zmienený úrad uviedol, že výroba takéhoto meča bola komplikovaná, pretože rukoväť bola odliata na čepeľ. Odborníci predpokladajú, že meč bol skutočnou zbraňou a nemal len ozdobný charakter, ale pravdepodobne ho nepoužili v hneve.

Viac k témam: Archeologický nález, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Nemeckí archeológovia objavili mimoriadne zachovaný meč z bronzovej doby, starý je viac ako tritisíc rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií