fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemusíš byť Harry Potter, aby si vyčaril kúzlo Patronus!

Máte tip? napíšte nám mailom

Patronus – kúzlo na odohnanie dementorov má v čarodejníckom svete Harryho Pottera veľký význam. Teraz môžeš zistiť, ako by vyzeral tvoj Patronus!

Prenesme sa na chvíľu do sveta kúzel. Kúzlo Patronus z príbehov Harryho Pottera pozná asi každý. Dokážu ho vyčarovať len veľkí kúzelníci. Na vyčarovanie Patronusa sa kúzelník potrebuje dostatočne sústrediť na nejakú šťastnú spomienku. Kúzlo ochraňuje pred dementormi – vyčaruje sa akýsi tvor, ktorý nadobúda u každého kúzelníka inú podobu – je to zviera, ku ktorému má kúzelník citovú blízkosť. Harryho Patronus je jeleň, podobne ako patronus jeho otca, Snapeov Patronus je laň, Lupinov je vlkolak a tak ďalej. Menovať by sme mohli donekonečna.

Ale späť do reálneho sveta. Nemusíš byť kúzelník, aby si vyčaroval kúzlo Patronus! Na oficiálnej Potterovskej stránke bola pred pár dňami spustená akcia, ktorá ukáže, ako by tvoj Patronus vyzeral – keby sme žili v kúzelníckom svete.

Za vytvorením tohto testu stojí autorka potteroviek J.K. Rowlingová. Ona bola jedna z prvých, čo skúšala funkčnosť stránky. Keď všetko na 100% fungovalo, podelila sa o novinu na Twitteri. Zároveň sme sa dozvedeli, že sa jej Patronus zmenil, no so zmenou je spokojná.

Takto vyzerá Patronus spisovateľky Rowlingovej.

Ako vyzerá tvoj Patronus sa môžeš dozvedieť na tejto stránke. Je potrebné sa tam zaregistrovať, avšak je to len minútka. “Test” pozostáva z intuitívneho klikania na slová – sú nejaké možnosti a človek si má vybrať. Nakoniec program vyhodnotí odpovede a vygeneruje tvojho vlastného Patronusa.

Prečítajte si tiež:
Manžel napísal svojej žene list. "Drahá žena, keďže máš dnes tú menštruáciu..."

Ako vyzerá tvoj Patronus? Podeľ sa  o to s nami v komentároch.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií