Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Novinári vypátrali otrokyne, ktoré obchodníci predávali na sociálnej sieti

Novinári britskej mediálnej spoločnosti BBC vypátrali obchodníkov, ktorí sa snažili predávať ženy ako otrokyne na sociálnej sieti.  

Sociálne siete sa stali priestorom, ktorý plní rôzne úlohy. Niektorí ľudia si zakladajú svoje stránky a predávajú veci, ktoré vyrábajú. Na Facebooku je aj mnoho bazárov s detským oblečením či nevyužitými produktmi, vďaka ktorým sa mnohé veci darujú alebo predávajú. Nie je to však niečo, čo je zakázané a nemorálne. 

Na úplne iný pohľad predávania tovaru na sociálnej sieti najnovšie upozornili britskí novinári, ktorí zverejnili reportáž o trhu so ženskými otrokyňami.

Novinári vypátrali otrokyne

Na zverejnené informácie už zareagovala aj vláda Kuvajtu, pretože práve tam sídli sieť neľudských obchodníkov. Investigatívni novinári, ktorým sa podarilo odhaliť otrokyne, oslovili aj právnikov. Tvrdia, že za takéto konanie by nemali byť potrestaní len obchodníci, ale aj samotné sociálne siete. Vysvetľujú, že ak by boli kontrolované tak, ako byť mali, nič takéto by sa nestalo. V kritike na adresu sociálnych sietí upozorňujú najmä na zlyhanie kontroly obsahu.  

https://www.instagram.com/p/BvmGKd8gXzP/

Po prevalení škandálu upozornili novinári na sieť, ktorá ponúkala viac ako tisíc žien. Našli by ste ich pod hashtagom „slúžky na predaj“. Profil žien prezrádzal aj to, odkiaľ pochádzajú. Cena otrokyne predstavovala niekoľko tisíc dolárov. 

Najviac slúžok na obyvateľa

Kuvajt sa nachádza na Arabskom polostrove a predstavuje celkom malý štát medzi Irakom a Saudskou Arábiou. Smutným faktom je však to, že až 90% rodín má slúžku v domácnosti. Dokonca, práve Kuvajt ich má zo všetkých krajín na Blízkom východe najviac.

Ženy tu obvykle nepracujú. O deti a domácnosť sa im starajú pestúnky a slúžky.

V porovnaní s európskou kultúrou, kde ženy musia neraz pracovať vo fabrikách, pričom vykonávajú ťažkú prácu, je životný štýl v Kuvajte úplne odlišný. V krajine je zakázaná konzumácia alkoholu, no predaj na čiernom trhu bohato prekvitá. Kuvajt má aj dostatok nerastných surovín ako ropa, zemný plyn, zlato či diamanty. Bohužiaľ, v arabskej krajine je rozvinutá aj prostitúcia, a tak nečudo, že niektorí obchodníci predávali ženy ako otrokyne. 

Aký je váš názor na túto problematiku? Dajte nám vedieť v komentári.

Zdroj: ta3.com 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií