fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Leonardo DiCaprio a Greta Thunberg sa konečne stretli. Planétu chcú zachraňovať spoločne

Máte tip? napíšte nám mailom

Leonardo DiCaprio a Greta Thunberg sú zrejme najväčší aktivisti v boji za záchranu planéty. Konečne sa im podarilo aj stretnúť. 

Čoraz viac sa dnes hovorí o tom, že by sme mali prestať ničiť našu planétu a podniknúť kroky na jej záchranu. V moriach sa nachádza množstvo plastového odpadu, ľudia zbytočne balia potraviny do plastových vreciek, ba dokonca sa hovorí aj o tom, že konzumujeme príliš veľa mäsa.

Stalo sa už úplné bežné, že v štvorčlennej rodine sa nachádzajú 4 autá a ak by ste sa pozreli ako to vyzerá na slovenských cestách, zistili by ste, že v autách väčšinou sedí len šofér. Polícia eviduje na Slovensku o takmer milión a pol osobných áut viac ako pred 15 rokmi. Tie okrem každodennej blokády našich ulíc ročne vypustia do vzduchu až o milión ton CO2 viac, ako pred 10 rokmi. Všetko to, prispieva k znečisteniu ovzdušia. 

Mimoriadne stretnutie

V súvislosti so záchranou planéty sa veľa hovorí aj o ľuďoch, ktorí sa snažia vytvárať verejný tlak. Medzi najznámejších patrí aj aktivista Leonardo DiCaprio, ktorý založil organizáciu Earth Alliance. Len pri nedávnych požiaroch, ktoré zachvátili Amazonský prales daroval na jeho záchranu päť miliónov dolárov.

Jeho nadácia funguje už viac ako 20 rokov. Za ten čas pomohla viac ako 50 krajinám a piatim oceánom sveta. Leonardo DiCaprio vďaka nej daroval na záchranu planéty viac ako sto miliónov dolárov. 

Prečítajte si tiež:
Výzva #niesomprasa turistov žiada, aby po sebe vyzbierali v lese odpadky

Zrejme najznámejšia aktivistka po Dicapriovi je švédska študentka Greta Thunberg. Toto odvážne dievča sa len pred pár týždňami postavilo pred politikov z celého sveta a obvinila ich, že nerobia dostatok pre záchranu planéty. Známa je najmä kvôli klimatickým štrajkom. 

Zveřejnil(a) Leonardo DiCaprio dne Pátek 1. listopadu 2019

Leonardo Dicaprio a Greta Thunberg

Slávny herec sa len pred niekoľkými dňami pochválil spoločnou fotografiou, na ktorej sa nachádza on a mladá aktivistka. Ide o mimoriadne stretnutie dvoch ľudí, ktorí sa usilujú zmeniť návyky ľudí za záchranu planéty.

K stretnutiu Lea a Grety došlo počas jej turné po Severnej Amerike. Obaja spolu hovorili o rôznych aspektoch ekologického života i potrebách planéty. Prečítajte si, čo o Grete napísal Leonardo: 

„V ľudskej histórii existuje len málo prípadov, kedy sa hlasy zosilňujú v takých kľúčových momentoch a takým transformačným spôsobom – Greta Thunberg sa však stala líderkou našej doby. História nás bude súdiť za to, čo dnes robíme, aby sme zaručili, že budúce generácie si budú môcť vychutnať tú istú obývateľnú planétu, ktorú tak jasne považujeme za samozrejmosť. Dúfam, že posolstvo Grety je budíčkom pre svetových vodcov všade, kde už nie je čas na nečinnosť. Vďaka Grete a všetkým mladým aktivistom som optimistický v tom, čo prinesie budúcnosť. Bolo mi cťou tráviť čas s Gretou. Navzájom sme sa zaviazali podporovať sa v nádeji, že pre našu planétu zabezpečíme lepšiu budúcnosť,” napísal Leonardo na sociálne siete.

View this post on Instagram

There are few times in human history where voices are amplified at such pivotal moments and in such transformational ways – but @GretaThunberg has become a leader of our time. History will judge us for what we do today to help guarantee that future generations can enjoy the same livable planet that we have so clearly taken for granted. I hope that Greta’s message is a wake-up call to world leaders everywhere that the time for inaction is over. It is because of Greta, and young activists everywhere that I am optimistic about what the future holds. It was an honor to spend time with Greta. She and I have made a commitment to support one another, in hopes of securing a brighter future for our planet. #FridaysforFuture #ClimateStrike @fridaysforfuture

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Čo si myslíte o oboch aktivistoch? Dokážu spojiť sily a spoločne bojovať za záchranu planéty?

Zdroj: Instagram 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií