fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace

Za vicepremiéra a ministra spravodlivosti Sunak menoval Dominica Raaba, ktorý pôsobil aj vo vláde Borisa Johnsona.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) –
Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoj vládny kabinet. Ako informuje spravodajský portál BBC, v novej vláde zostáva Jeremy Hunt, ktorý bude naďalej pôsobiť ako minister financií. Do tejto funkcie ho pred 11 dňami menovala predošlá premiérka Liz Truss.

Za vicepremiéra a ministra spravodlivosti Sunak menoval Dominica Raaba. Na týchto postoch politik pôsobil aj vo vláde niekdajšieho ministerského predsedu Borisa Johnsona. Šéfom rezortu zahraničia zostáva James Cleverly.
Svoju funkciu ministra obrany si udržal aj Ben Wallace, ktorý v nej pôsobí od júla 2019. Jeho zotrvanie vo funkcii sa podľa BBC očakávalo vzhľadom na to, že vedie reakciu Spojeného kráľovstva na vojnu na Ukrajine.

Viac k témam: Britská vláda
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový britský premiér Rishi Sunak zostavuje svoju vládu, zostávajú v nej minister financií Hunt či šéf obrany Wallace © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií