fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O kilečku 2 už čoskoro rozhodnú poslanci, návrh z dielne SaS zahŕňa aj podnety od samotných podnikateľov

Zmeny pritom pôvodne mali platiť už od mája tohto roka.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – O druhom balíčku opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia pod názvom Kilečko 2 budú poslanci podľa všetkého definitívne hlasovať na nadchádzajúcej júnovej schôdzi parlamentu.

SaS už pripravuej Kilečko 3

Vláda ho odobrila ešte začiatkom februára tohto roka a v prvom čítaní bol materiál schválený na marcovej schôdzi. Zmeny pritom pôvodne mali platiť už od mája tohto roka.

Ako pre agentúru SITA uviedol Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR, predkladateľ, teda minister hospodárstva Richard Sulík, písomne požiadal o zaradenie vládneho návrhu zákona až do programu nadchádzajúcej júnovej schôdze Národnej rady SR.

Túto informáciu potvrdilo aj Ministerstvo hospodárstva SR s tým, že zároveň pracuje na Kilečku 3, ktoré plánuje predstaviť v najbližších týždňoch.

Zlepšenie podnikateľského prostredia

Hlavným cieľom zákona je všestranná podpora podnikateľského sektora, odbúravanie nadmernej regulačnej záťaže a uľahčovanie podnikania v rôznych oblastiach hospodárstva.

Z takmer 2 500 podnetov, ktoré rezort hospodárstva dostal od podnikateľov, sa do materiálu napokon dostalo 198 opatrení.

Išlo o zmeny, ktoré vytvárajú priaznivejšie podnikateľské prostredie, avšak zároveň nemajú významný vplyv na rozpočet verejnej správy.

Prečítajte si tiež:
Podnikatelia sa môžu zapojiť do konzultácií ohľadom posudzovania dopadov regulácií na podnikateľské prostredie

Viac k témam: Byrokracia, Kilečko 2, Podnikateľské prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – O kilečku 2 už čoskoro rozhodnú poslanci, návrh z dielne SaS zahŕňa aj podnety od samotných podnikateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií