Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O post primátora mesta Vysoké Tatry sa uchádzajú piati kandidáti

O hlasy Tatrancov sa bude uchádzať aj tridsiatka kandidátov na poslancov.

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – O funkciu primátora mesta Vysoké Tatry prejavilo záujem päť kandidátov, ktorí do polnoci 30. augusta doručili kandidačné listiny.

Poslancami mestského zastupiteľstva by sa chcelo stať tridsať kandidátov, z toho desať kandiduje za politické strany a hnutia, dvadsiatku tvoria nezávislí.

Nižší počet kandidátov

Pre agentúru SITA to uviedla zapisovateľka mestskej volebnej komisie Mária Fábryová. Mestská volebná komisia zasadne podľa jej slov v pondelok (5. septembra).

Oproti posledným voľbám sa o funkciu primátora bude uchádzať menej záujemcov. V roku 2018 ich bolo osem, za poslancov kandidovalo 31 kandidátov.

Súčasný primátor nepotvrdil kandidatúru

Opätovne bol vtedy za primátora zvolený Ján Mokoš (nezávislý), ktorý získal 26,7 percenta hlasov. Mesto vedie päť volebných období.

To, či sa bude o priazeň voličov uchádzať opäť, zatiaľ nie je známe. Oficiálne svoju kandidatúru na primátora oznámil médiám zatiaľ len miestny podnikateľ Alexander Gálfy (nezávislý).

Voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu (29. októbra).

Viac k témam: Komunálne voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – O post primátora mesta Vysoké Tatry sa uchádzajú piati kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií