fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O Tatranský pohár zabojujú aj tímy z Fínska a Česka, diváci si tak užijú veľké mená a skvelý hokej

Augustový 75. ročník turnaja o Tatranský pohár bude mať len štyroch účastníkov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.6.2022 (Webnoviny.sk) – Augustový 75. ročník turnaja o Tatranský pohár bude mať štyroch účastníkov, dvojicu domácich tímov doplnia kluby z Česka a Fínska.

Ako informuje oficiálny web HK Poprad, okrem “kamzíkov” budú na podujatí štartovať zo slovenskej extraligy aj HC ’05 Banská Bystrica, z Česka to bude tím Rytíři Kladno a z Fínska klub Vaasan Sport. Tatranský pohár je naplánovaný na 20. a 21. augusta.

“Tento rok sme sa rozhodli priniesť ešte viac kvalitné mužstvá, aby si aj naši diváci užili veľké mená a skvelý hokej. Na zložení účastníkov sme pracovali od januára, bolo to veľmi ťažké, pretože niektoré oslovené kluby sa dostali do Ligy majstrov a tým pádom nemohli prísť. Veľmi ma teší dohoda s Kladnom, zdržia sa u nás dlhšie a odohrajú s nami aj prípravný zápas pred Tatranským pohárom. Druhým účastníkom je fínsky Vaasan Sport, ktorý pochádza z krajiny, ktorá momentálne všetko na medzinárodnej scéne vyhráva. Posledným účastníkom je Banská Bystrica, ktorá skladá veľmi talentované mužstvo. Formát turnaja ozrejmíme neskôr, bude vychádzať aj z požiadaviek súperov. Musím sa poďakovať aj našim partnerom, pretože bez nich by sme nedokázali priniesť na turnaj takto kvalitné mužstvá,“ povedal riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurinyi.

Prečítajte si tiež:
Ovečkin sa vyrovnal Selännemu, v NHL videli aj ďalší rekord a v akcii bolo viacero Slovákov (video)

Vlani mal turnaj šiestich účastníkov a jeho víťazom sa stal taliansky zástupca HC Pustertal Wölfe pred MHk 32 Liptovský Mikuláš. Najúspešnejším účastníkom celej histórie podujatia je klub HC Košice s desiatimi celkovými víťazstvami, domáci Popradčania ho ovládli šesťkrát.

Viac k témam: Tatranský pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – O Tatranský pohár zabojujú aj tímy z Fínska a Česka, diváci si tak užijú veľké mená a skvelý hokej © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií