Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O vyjednávaniach s Ruskom rozhodne Ukrajina, podľa Stoltenberga zodpovednosťou NATO je ich podporovať

Putin ešte neprejavil dobrú vôľu v otázke prijateľného riešenia vojny, je na Ukrajine, aby povedala, aké by boli akceptovateľné podmienky.

14.11.2023 (SITA.sk) – O vyjednávaniach s Ruskom a o ich dátume rozhodne Ukrajina, vyhlásil v utorok generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pred Radou EÚ pre zahraničné veci v Bruseli.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Keďže ruský vodca Vladimir Putin ešte neprejavil dobrú vôľu v otázke prijateľného riešenia vojny, je na Ukrajine, aby povedala, aké by boli akceptovateľné podmienky, povedal Stoltenberg. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Podľa Stoltenberga je zodpovednosťou NATO neochvejne podporovať Ukrajinu v boji proti ruskej invázii, pretože Putin pravdepodobne bude ochotný rokovať len vtedy, ak dospeje k názoru, že Rusko nemôže vyhrať na bojisku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Mierový plán ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského požaduje úplné stiahnutie ruských vojakov z nelegálne okupovaných ukrajinských území a obnovenie územnej celistvosti Ukrajiny.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský vodca, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – O vyjednávaniach s Ruskom rozhodne Ukrajina, podľa Stoltenberga zodpovednosťou NATO je ich podporovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií