fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nečakaný objav v ruských horách: Telo horolezkyne našli po 31 rokoch

Máte tip? napíšte nám mailom

Telo ruskej horolezkyne, ktorá bola nezvestná dlhých 31 rokov sa našlo vysoko v horách.

Skupina horolezcov, ktorá sa vybrala na výstup na kaukazskú horu Elbus, objavila niečo, o čom sa im ani len nesnívalo. Našli telo horolezkyne, ktorá zahynula počas výstupu na spomínaný štít pred 31 rokmi. O nečakanom náleze, ktorý bol vo výške asi 4 000 metrov nad morom, informovali záchranárov. Tí pozostatky mŕtvej ženy, ktorá uhynula v horách pred viac než troma desaťročiami, zniesli dole.

Tlačový servis záchranárskych zdrojov uviedol, že v danej oblasti spadla v roku 1987 lavína a zavalila siedmych horolezcov. V tom čase však pátranie po nich neprinieslo žiadne výsledky. Mŕtva horolezkyňa bola ľahko identifikovaná vďaka tomu, že mala pri sebe doklady. Našiel sa pri nej pas na meno Yelena Konstantinovna Bazykina. Okrem toho mala pri sebe aj letenku na let z Moskvy do mesta Mineraľnyje Vody s termínom 10. apríla 1987.

 

 

Foto: https://outsidenation.com/outdoor/best-mountains-to-climb-in-the-pacific-northwest/

Zdroj: https://menafn.com/1097344845/Russia-body-of-missing-climber-found-after-31-years

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií