fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života

Firma svoje ukrajinské reštaurácie zatvorila pred takmer šiestimi mesiacmi na začiatku ruskej invázie, ale naďalej vypláca mzdy viac ako 10-tisíc zamestnancom v krajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.8.2022 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť McDonald’s začne v najbližších mesiacoch opätovne otvárať svoje reštaurácie na Ukrajine. Ide o symbol návratu vojnou ničenej krajiny k určitej forme normálneho stavu a o prejav podpory zo strany americkej firmy, ktorá odišla z Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Postupné otváranie prevádzok

Firma svoje ukrajinské reštaurácie zatvorila pred takmer šiestimi mesiacmi na začiatku ruskej invázie, ale naďalej vypláca mzdy viac ako 10-tisíc zamestnancom v krajine.

McDonald’s vo štvrtok uviedol, že začne postupne otvárať niektoré reštaurácie v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev a na západe Ukrajiny.

„Mali sme s našimi zamestnancami rozsiahle diskusie, pričom prejavili silnú túžbu vrátiť sa do práce,” povedal viceprezident spoločnosti McDonald’s pre zahraničné trhy Paul Pomroy. „V ostatných mesiacoch zosilnelo presvedčenie, že to podporí slabý, ale dôležitý pocit normálneho stavu,” dodal.

Značné škody na ekonomike

Vojna ukrajinskú ekonomiku vážne poškodila a obnovenie podnikania hoci len v obmedzenom rozsahu by jej pomohlo.

Medzinárodný menový fond očakáva, že ukrajinská ekonomika sa v tomto roku zmenší o 35 percent. McDonald’s má na Ukrajine 109 reštaurácií, ale vo štvrtok nepovedal, koľko z nich opäť otvorí.

Prečítajte si tiež:
Grécki hasiči bojujú s viacerými lesnými požiarmi, na ostrove Lesbos museli evakuovať dovolenkárov (video)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií