fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obľubujete proteínové tyčinky? TIETO sa vyrábajú na Slovensku!

Máte tip? napíšte nám mailom

Proteínové tyčinky sú obľúbenou súčasťou jedálneho lístka športovcov i ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl. Vedeli ste o tom, že si môžete kúpiť aj tie, ktoré sa vyrábajú na Slovensku? Poďte sa s nami pozrieť na tri značky, ktoré si obľúbite po prvom zahryznutí.

Gam´s  – lokálna značka proteínových tyčiniek

Ak hľadáte tyčinky s vysokým obsahom bielkovín a s nízkym obsahom cukru, vyskúšajte proteínové tyčinky Gam´s.  Stoja za nimi tri šarmantné dámy, ktoré vo svojom okolí videli snahu ľudí vyzerať lepšie. Tam niekde sa začína ich príbeh, pretože sa rozhodli priniesť na trh kvalitné proteínové tyčinky, aby sa ľudia cítili lepšie a krajšie. Cesta to nebola jednoduchá, najskôr bolo treba nájsť firmu, ktorá ich bude vyrábať. Nasledovalo testovanie a skúšanie rôznych príchutí, z ktorých sa predávajú štyri – kokos, čokoláda, citrón a karamel.

Zdroj: Gams-shop.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Tyčinky sú zostavené tak, aby vyhoveli požiadavkám aj náročnejších klientov. Obsahujú vysoký podiel bielkovín – v kokosovej ich nájdete 19,2 g, v čokoládovej 20,9 g, karamelovej 15,9 g a citrónovej 21,4 g. Navyše sú bezlepkové a môžu si ich vychutnávať aj celiatici. Obohatené sú o kolagén, ktorý je dôležitou bielkovinou pre náš organizmus. Gam´s tyčinky sú skvelé nielen pre športovcov, ale aj ako desiata, olovrant či náhrada bežných sladkostí. Budete sýti, plní energie a navyše budete mať pocit, že ste si zvolili zdravšiu alternatívu. Tyčinky majú 55 gramov a obsahujú maximálne 4,4 gramu cukru.

Prečítajte si tiež:
Špekuláciám je koniec: Lady Gaga ukázala priateľa

Tekmar

Tekmar je významným slovenským výrobcom rôznych ovocných a müsli tyčiniek, ktoré sa u Slovákov tešia obľube. Sport Protein Bar má čokoládovú, vanilkovú, jahodovú a brusnicovú verziu. Majú 60 gramov a obsahujú  25 g bielkovín. Obľúbia si ich ľudia so zvýšenou fyzickou aktivitou, ale aj nešportovci, ktorí hľadajú zdravé maškrty. Najviac cukru obsahuje vanilková tyčinka – 19,4 g, najmenej čokoláda – 12,9 g.

Proteínová tyčinka Tekmar
Zdroj: Tekmar.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalším druhom tyčiniek je 37 Protein, profesionálna vysoko proteínová tyčinka má 45 g, ktorá obsahuje až 17 g bielkovín,  2 g cukru a príchute karamel a kokos sú skutočnou lahôdkou. Nájdete v nich aj vlákninu, ktorá prispieva k zdravému tráveniu.

Ak ste vegán, poteší vás ponuka vegánskych proteínových tyčiniek čokoláda & mandarínka, kakaové bôby & cappucino. Sú na báze rastlinných proteínov, obsahujú 8 – 8,8 g bielkovín, vlákninu, vitamíny a minerálne látky, ktoré organizmus potrebuje pre správne fungovanie. Najmenej cukru má tyčinka capuccino – 5,6 g, najviac čokoláda – 6,8 gramov.

Max Sport

Spoločnosť vznikla v roku 2005 a ponúka kvalitné doplnky výživy, z ktorých si vyberie aj najväčší gurmán. Max Sport Protein Bar je dostupná v príchuti karamel, čokoláda, jahoda, vanilka a čokoláda s orieškami. Bezlepkové tyčinky majú 60 gramov a z toho 15 g bielkovín. Obsah cukru sa líši minimálne, vanilková ho má najmenej 13 g a karamel najviac, 16, 2 g. Nie je to náhrada jedla, ale chutný doplnok na cesty, do kancelárie alebo do školy.

Prečítajte si tiež:
Známy americký komik a herec ide do väzenia. Dôvodom má byť sexuálne napadnutie
Maxsport proteínová tyčinka
Zdroj: Maxsport.sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Max Sport Vibe proteín tyčinku si môžete kúpiť v komibnácii kokos – čokoláda, karamel arašidy a čokoláda-karamel. Na 55 g tyčinky pripadá 19,8 g bielkovín a menej ako 2 g cukru. Sú bezlepkové, chutné a ako stvorené pre všetky dobrodružstvá.

Úplnú vlnu sviežosti prinášajú tyčinky Royal Protein bar. Vďaka exotickým príchutiam vás prenesú do ďalekých krajín. Citrónovo – tvarohová, malibu, čierna ríbezľa a mango – jogurt sú zmenou oproti predchádzajúcim sladkým chutiam čokolády či vanilky. Majú 60 g, z toho 15 g bielkovín a 13 – 17 g cukru.

 

Zdroj textu: kaloricketabulky.sk

maxsport.sk

gams-shop.sk

tekmar.sk

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií