fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci

Ukrajinci identifikovali viac ako 500 podozrivých vojnových zločincov.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.4.2022 (Webnoviny.sk) –
Ukrajinská generálna prokurátorka uviedla, že v Kyjevskej oblasti od stiahnutia ruských vojakov našli 1 222 tiel.
Iryna Venediktovová to uviedla pre televíziu Sky News, ktorej tiež povedala, že ukrajinské úrady vyšetrujú 5 600 prípadov údajných vojnových zločinov spáchaných ruskými vojakmi od začiatku invázie.
Tiež identifikovali viac ako 500 podozrivých vojnových zločincov vrátane vysokopostavených vojenských a vládnych predstaviteľov v Rusku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Čo vidíme vo všetkých regiónoch Ukrajiny sú vojnové zločiny, zločiny proti ľudskosti a robíme všetko pre to, aby sme to napravili,“ cituje prokurátorku spravodajský portál BBC.
Venediktovová tiež povedala, že Ukrajina má dôkazy, že Rusko v piatok vykonalo raketový útok na vlakovú stanicu vo východoukrajinskom meste Kramatorsk, kde ľudia čakali na vlak smerujúci na západ.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Útok si vyžiadal viac ako 50 mŕtvych. Rusko poprelo, že je zaň zodpovedné a že by bola raketa jeho. Rovnako popiera, že by útočilo na civilistov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko vylúčilo použitie jadrových zbraní na Ukrajine, pre dosiahnutie cieľov „špeciálnej operácie“ vraj nie sú vhodné
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií