fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rytieri aj Beh za štiavnické tajchy: na Počúvadle bude rušný víkend, ktorý otvorí letnú sezónu

Máte tip? napíšte nám mailom

Banská Štiavnica 4. júna (TASR) – Letnú turistickú sezónu na Počúvadlianskom jazere neďaleko Banskej Štiavnice otvorí tento víkend Budenie sitnianskych rytierov.

Tradičné podujatie, určené najmä pre rodiny s deťmi, sa tento rok koná v sobotu 8. júna. V okolí jazera však bude rušno aj v nedeľu 9. júna, uskutoční sa tu Beh za štiavnické tajchy.

Ako informuje banskoštiavnická samospráva, v sobotňajšom programe má svoje miesto vystúpenie kúzelníka, šermiarov Vir fortis a divadelné predstavenia v podaní Divadla Žihadla. Pre účastníkov je pripravený aj bezplatný autobus, ktorý pôjde od mestského úradu až k jazeru.

Zveřejnil(a) Terasa u Blaškov dne Neděle 14. února 2016

O tajchy sa už 10 rokov nikto nestará

V nedeľu sa v okolí Počúvadla pobeží Beh za štiavnické tajchy. Organizátori chcú podujatím upozorniť, že o systém prívodových jarkov, ktoré sú súčasťou celého systému štiavnických tajchov, sa už desiatky rokov nik nestará. Preto v tomto roku, keď uplynulo 240 rokov od vybudovania Počúvadlianskeho jazera, pripravili niekoľko podujatí pre odbornú i laickú verejnosť.

Jedným z nich je práve prvý ročník bežeckých pretekov, ktoré začnú o 10.00 h. Pretek je určený pre všetky vekové kategórie, deti do šiestich rokov, mladších a starších žiakov a žiačky, ale aj ženy a mužov od 18 rokov.

Jazero Počúvadlo patrí medzi najpopulárnejšie tajchy. Sú to banské vodné nádrže nachádzajúce sa v okolí Banskej Štiavnice, lokalite zapísanej do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Rozlohou najväčšia vodná plocha v okolí ponúka počas letných mesiacov zaujímavé možnosti na kúpanie a oddych pri vode, ale aj pre rybárov. Okolie tajchu patrí medzi vyhľadávané aj vďaka tomu, že je nástupným miestom viacerých turistických trás vrátane najpopulárnejšej, ktorá vedie na bájne Sitno.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií