Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PODCAST: Kam chodí Martin Hanzel na tipy, ako lacno cestovať?

Poznáte Martina Hanzela? Ak ste vášnivý cestovateľ, tak určite áno. Práve on je ten, kto so svojou stránkou Tour De Svet otvoril Slovákom nové možnosti lacného cestovania. Povedzme si narovinu, orientovať sa v letenkách je pre mnohých z nás „španielska dedina“. Našťastie, ešte stále existujú superhrdinovia, akým je Martin, ktorý urobí všetko za nás. Prečo? Lebo ho to baví. 

Čo je to Tour De Svet?

Tour De Svet je facebooková skupina, v ktorej sa združilo už viac ako 200-tisíc cestovateľov alebo ľudí, ktorí majú chuť cestovať. Prečo práve tu? Pretože obsah skupiny zastrešuje Martin Hanzel, ktorý je okrem postu šéfredaktora aj náruživým cestovateľom a takzvaným hľadačom tých najvýhodnejších leteniek do celého sveta. To znamená, že ak ste doteraz cestovanie po rozličných kútoch sveta považovali za cenovo nedostupné alebo príliš organizačne náročné, Tour De Svet vás vyvedie z omylu. Tipy na lacné výlety či dovolenky nahadzuje Martin do skupiny každý deň.

Akí sú Slováci cestovatelia podľa Martina Hanzela?

Na toto odpovedal celkom jednoznačne – potrebujú istotu. To znamená, že preferujú all inclusive, aby náhodou neboli odkázaní na spontánne riešenia. Ak si už zaplatia dovolenku, chcú mať všetko na jednom mieste k dispozícií, riešiť stravu alebo presun na iné ubytovanie v časovom horizonte jednej dovolenky pre Slováka znamená stres.

Ako vznikol nápad založiť skupinu Tour De Svet?

Jednoducho. Martinovi sa stalo vyhľadávanie lacných leteniek koníčkom a neustále posielal nové a nové svojim kamarátom, ktorých to časom začalo otravovať. Práve oni ho podnietili k tomu, aby si podobnú skupinu založil. A my im za to ďakujeme!

V tomto podcaste sa dozvieš:

  • Kde Martin zbiera informácie

  • Kam chodí po tipy

  • Koľko toho už precestoval

  • Do ktorej krajiny by sa opäť vrátil

  • Aké má bizarné zážitky z cestovania

  • Čo je potrebné zbaliť si do kufra

  • Čo naopak potrebné nie je

  • Ktorá krajina je pre Slovákov „nové Chorvátsko“

  • Či sa niekedy pri cestovaní ocitol v ohrození života

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií