fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poisťovňa Kooperativa a Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach uzavreli zmluvu o spolupráci

Pre budúcnosť trhu práce je mimoriadne dôležité prepájanie firiem so školami a samotnými študentmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.6.2022 (Webnoviny.sk) – Pre budúcnosť trhu práce je mimoriadne dôležité prepájanie firiem so školami a samotnými študentmi. Táto téma je podstatná aj pre poisťovňu Kooperativa, ktorá v tejto súvislosti uzavrela zmluvu o spolupráci s Ekonomickou fakultou Technickej univerzity v Košiciach.

Partnerstvo sa bude týkať samotného vzdelávacieho procesu a to priamo pri zabezpečovaní odbornej praxe študentov. Poisťovňa a fakulta sa okrem iného dohodli na spolupráci aj vo výskumnej oblasti a publikačnej činnosti či pri organizovaní podujatí doma aj v zahraničí.

“Zo spolupráce sa veľmi tešíme a nepochybujeme o tom, že je a bude prospešná pre obe strany. Súkromný sektor potrebuje šikovných a zorientovaných absolventov a absolventi potrebujú stabilnú prácu, v ktorej môžu napredovať. A to, čo potrebujeme všetci, je vzdelávací systém, ktorý aj tých najšikovnejších presvedčí, aby zostali doma na Slovensku,” uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa Vladimír Bakeš.

Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach má viac ako 25-ročnú históriu. Vzdeláva študentov 1. a 2. stupňa štúdia v študijných programoch Financie, bankovníctvo a investovanie a Ekonomika a manažment verejnej správy a študentov 3. stupňa štúdia v študijných programoch Financie a Priestorová a regionálna ekonómia.

Prečítajte si tiež:
Krajský súd v Trnave zrušil rozsudok Jozefa, bol odsúdený za drogy na roky väzenia

“Teší nás, že dlhoročná vzájomná spolupráca dostala aj oficiálny zmluvný rámec. Budeme radi aj naďalej budovať vzťahy založené na osobných kontaktoch s našimi absolventami, ktoré prekračujú rámec doby ich štúdia na našej fakulte. Spolupráca s praxou je nevyhnutnou súčasťou vzdelávacieho procesu a spolupráca partnerov vysokých kvalít prináša synergiu pre všetky zúčastnené strany,” dodal Michal Šoltés, dekan fakulty.

Zmluvu, ktorá je základným rámcom spolupráce, podpísali obe strany ešte v máji v Bratislave v centrále poisťovne Kooperativa.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Spolupráca, Technická univerzita Košice (TUKE)
Zdroj: Webnoviny.sk – Poisťovňa Kooperativa a Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach uzavreli zmluvu o spolupráci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií