fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokémon Go inšpiroval veriacich, zbieraš svätých namiesto príšer

Máte tip? napíšte nám mailom

Follow JC Go je mobilná hra inšpirovaná práve naháňaním a zhromažďovaním pokémonov.

Katolícka cirkev sa snaží priblížiť ku generácii Z

Tí, čo sa narodili okolo (a po) roku 2000, patria do generácie Z. Sú to deti, ktoré vyrastali v prostredí digitálnych technológií a sú stotožnené so sociálnymi sieťami. Ide o technicky najbystrejšiu generáciu všetkých čias.

A práve technológie a smartfóny sú dôležitou súčasťou ich každodenného života. Pochopili to aj veriaci, ktorí sa mladým snažia porozumieť a zaujať ich primeraným spôsobom, teda nezaspať na vavrínoch.

Podľa talianskych novín Corriere della Sera hru vyvinula The Ramón Pané Foundation, evanjelická skupina založená na Floride. Follow JC Go inšpirovala práve herná naháňačka za príšerami, známymi z rozprávky Pokémon. Ide o princíp rozšírenej reality, pričom dochádza k spojeniu herného prostredia a reálneho sveta. V aplikácii Follow JC Go však hráči namiesto pokémonov zbierajú svätých a iné pozoruhodné postavy z Biblie.

Vatikán vraj hru podporuje. Zdroj: metahub.info

Hoci neexistuje priame spojenie medzi hrou a Vatikánom, údajne je pápež František fanúšikom. „Viete, František nie je veľmi technologickou osobou, ale bol v úžase, keď pochopil našu ideu: spojiť technológiu s evanjelizáciou,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Ricardo Grzona pre Crux Now.

Prečítajte si tiež:
Epicentrum lásky prichádza so zaujímavou ponukou. Páriky môžu dostať aj príspevok na bývanie

Namiesto boja sa pomodlite

Na rozdiel od Pokémon Go sa v tejto hernej novinke od hráčov neočakáva, že budú bojovať s ďalšími katolíkmi. Neexistujú tu telocvične, kde by ste svojich svätých trénovali, aby boli lepšími. A zrejme Ježiša nezdokonalíte tým, že mu prinesiete viac chlebov a rýb…

Namiesto toho sú bojové prvky nahradené filozofickými otázkami, na ktoré hráči budú musieť odpovedať, keď narazia na svätých. Nebudete sa sústreďovať na to, aby ste boli najlepšími, ale, naopak, zameriate sa hlboko na seba, svoje srdce a možno ťažké, no nevyhnuté hľadanie vlastnej duše. Samozrejme, bez modlitieb by to nebola katolícka hra. Hráči musia jesť, piť a modliť sa, aby charakter svojich svätých posunuli na vyšší level. Hra taktiež ľudí nabáda, aby napríklad ovoňali ruže či išli do kostola.

Follow JC Go je k dispozícii pre Android aj iOS, zatiaľ však len v španielčine. Údajne je vo vývoji talianska, portugalská a anglická verzia.

Zdroj: Verge

Foto: 1, 2

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií